15.6.2019

Dinamo prvak, NK Bravo osvojil 3. mesto! (FOTO/VIDEO)

Na letošnjem turnirju Ljubljana Open sodeluje šest ekip. NK Bravo, Southampton FC, HNK Rijeka, GNK Dinamo, Sturm Graz in Udinese Calcio so bili razdeljeni v dve skupini.

Dinamo je znova upravičil vlogo favorita in v skupini A najprej premagal Sturm, nato še Udinese. Italijani so na svoji tekmi proti avstrijskemu predstavniku remizirali, drugo mesto pa so osvojili zaradi boljše gol razlike.

V skupini B je blestel Southampton, ki je na prvi tekmi z 1:0 premagal domači NK Bravo. V drugi tekmi je angleški debitant na turnirju s 5:1 nadigral HNK Rijeko. V dvoboju slovenskega in hrvaškega predstavnika za končno 2. mesto je naša ekipa uspela priti do zmage z 1:0.

Med skupinskim delom tekmovanja in zaključnim delom smo v Stožicah čas namenili ekipi U12, ki je odigrala prijateljsko tekmo z vrstniki iz Maribora. Štajerci so slavili z 2:0. Ekipa U12 je ob polčasa skupaj z zasedbo NK Bravo U13 in našimi člani pozirala tudi pred objektivi, saj je zbrano občinstvo pozdravilo vse tri prvake NK Bravo v sezoni 2018/19.

V boju za 5. mesto je Rijeka slavila po enajstmetrovkah. Sturm je v 5. seriji zapravil svoj strel za zmago, kar se jim je naposled maščevalo. Rijeka je slavila s 5:4. Še nekoliko bolj razburljivo pa je bilo v boju za 3. mesto. Po rednem delu je bilo med NK Bravo in Udinesejem 1:1, kar 8 serij 11-metrovk pa smo potrebovali, da smo dobili zmagovalca. Junak je postal Mark Popović, ki je ubranil odločilni strel Italijanov.

V velikem finalu med Dinamom in Southamptnom smo sprva dolgo čakali na zadetka, a ko so prišli, jih je prišlo ogromno. Angleži so dvakrat povedli, a vselej ekspresno tudi prejeli zadetek. Tri minute pred koncem so Zagrebčani prišli do odločilnega gola in tako 3. zaporedoma in skupno že 8-ič osvojili Ljubljana Open.