18.4.2024

Iz NK Bravo v Svet

Goli, pomembne zmage, nagrade, razočaranja, ... minuli konec teden je postregel s celo paleto emocij.

Brekalo do prvenca preko luže

David Brekalo je dokončno prispel v Orlandu. Nekdanji član NK Bravo in slovenski reprezentant je dosegel svoj prvi gol za novo ekipo. Šlo je za zadetek z glavo po kotu za 2:2. Na koncu je Orlando tekmo proti D.C. Unitedu celo dobil.

Še več golov ...

Med strelce sta se medtem vpisala še Adam Gnezda Čerin in Nino Žugelj. Oba sta zadela prvi gol za svoji ekipi ob visoki zmagi.

Drkušić in Kramarič do prve zmage po lanskem oktobru

Soči ostaja v krčevitem boju za obstanek v ruski eliti, a zadnje predstave so spodbudne. Vanja Drkušić in Martin Kramarič sta se tako razveselila prvega prvnstvenega paketa treh točk po oktobru lani, ko so s 4:1 premagali Ural. Soči po šestih zaporednih tekmah brez poraza (5x remi, 1x zmaga) za mestom, ki prinaša kvalifikacije za obstanek v ligi, zaostaja le še za 2 točki.

Gril drugič najboljši med vsemi

Domen Gril je bil v letošnji sezoni že drugič izbran za najboljšega vratarja meseca v drugi portugalski ligi. Laskavo priznanje je dobil za mesec marec, pred tem pa je bil izbran tudi za naj vratarja meseca januarja.

Tekma Udineseja prekinjena

Po porazu z Interjem je Udinese igral še proti veliki Romi. Srečanje je bilo ob rezultatu 1:1 v 71. minuti prekinjeno zaradi zdravstvenih težav Evana Ndicka. Igralec Rome se je zgrudil na zelenico in se ob tem držal za prsni koš. Evan je medtem še vedno v bolnišnici, kjer čaka na dodatne preiskave, a se ob tem počuti dobro.

Igor Vekić Vejle (Dan) Vejle - Randers 1:2; na klopi
Dušan Stojinović Jagiellonia (Pol) Jagiellonia - Cracovia 1:3; vstopil v 23. min
David Flakus Bosilj De Graafschap (Niz) De Graafschap - Telstar 5:1; vstopil v 35. min
Maro Katinić Sharjah FC (ZAE) Al Arabi - Sharjah 1:0*; 74 min
Luka Štor Maccabi Petah Tikva (Izr) Hapoel Jerusalem - Mac Petah 2:0; vstopil v 63. min