14.4.2024

V vročini do točke proti Mariboru

Tekma 31. kroga Prve lige Telemach med Bravo Kostel in NK Maribor se je končala brez zmagovalca. Za goste je zadel Beugre, medtem ko je domači ekipi izenačenje priboril Victor Gidado.

Številni gledalci na Žaku so spremljali atraktivno srečanje polno nihanj in zadetkov. Skupno je padlo kar 5 golov, a so bili trije po ogledu videoposnetkov razveljavljeni.

Prvi so zapretili gostje, ki so v 20. minuti tudi kronaliuvodno premoč. Zmedo v kazenskem prostoru je izkoristil robustni Beugre in žogo z glavo spravil mimo obrambe in vratarja Orbanića. Kaj kmalu je bilo vroče tudi na drugi strani igrišča, a Gidado svoje prve priložnosti ni uspel izkoristiti. A vztrajnost je bila nagrajena. Sprva je Poplatnik spretno zadržal žogo v igri podal do mladega Nigerijca, ki je iz bližine matiral vratarja Maribora. Za Gidada je bil to prvenec v članskem nogometu.

V nadaljevanju prvega polčasa je imel krasno priložnost še Martin Pečar, ki mu je v zadnjem trenutku žogo izmaknil Sven Šoštarič Karič. Tudi Maribor je bil nevaren in Štajerci so celo zadeli, a je sodnik Matej Jug, zaradi igranja z roko ob začetku akcije, gol razveljavil.

Tudi v drugem polčasu je bilo veliko dogajanja. Varovanci Aleša Arnola so odločno vstopili v nadaljevanje in preko izjemno domiselne akcije uspeli povišati vodstvo na 2:1. Tokrat sta Gidado in Poplatnik zamenjala vlogi podajalca in strelca, a veselje ni trajalo dolgo. Ob posredovanju VAR-a je bilo jasno, da je bil najboljši strelec Bravo Kostel za nekaj centimetrov v prepovedanem položaju.

Za kratek čas so v vodstvo prešli tudi varovanci Anteja Šimundže, a je bil tudi njihov gol iz istega razloga razveljavljen. Tako se je tekma v nevsakdanji aprilski vročini in vetru končala z delitvijo točk.

Prva liga Telemach, 31. krog:
BRAVO KOSTEL - NK Maribor 1:1 (1:1)
Gidado 33.; Beugre 20.

Bravo Kostel: Orbanić, Jakšić, Gorenc, Španring, Kavčič, Štravs, Trdin, Poplatnik, Stanković, Pečar, Gidado
Klop: Likar, Maksimović, Kerin, Hribar, Maher, Selan, Gurlica

Menjave:
62. min Hribar / Gidado
73. min Selan / Štravs
87. min Maher / Pečar

"Maribor je bil v prvem polčasu v zelo kompaktnem bloku, sami pa smo iskali preveč podaj v noge in ne v izpraznjeno globino. Iz taktičnega vidika tu nismo zadovoljni, saj je bilo dovolj prostora, da bi prišli za hrbet nasprotnika in težišče igre prenesli na njihovo polovico. Zaradi tega smo prejeli tudi dokaj naključen gol. V nadaljevanju so nam stvari šle bolje od rok, ampak ne mi, ne Maribor nismo uspeli zadržati določene mere kompaktnosti in urejenosti, ki bi nam omogočala več. Veliko je bilo protinapadov. Morda se pozna tudi sama dolžina celotne sezone in tudi položaj na lestvici. Kljub vsemu me veseli, da so fantje pokazali željo in da so bili zanjo tudi nagrajeni. Po seriji slabših rezultatov je današnjo točko treba spoštovati, ne nazadnje pa je točka proti tako tekmovalnemu Mariboru zares velika," je tekmo z izjavo sklenil Aleš Arnol, glavni trener Bravo Kostel.