18.4.2014

Tekma 14. kroga lige MNZ Ljubljana med AŠK Bravo in NK Šmartno se je končala z zmago domače ekipe s 4:0. Vse gole za domače je dosegel Siniša Marinovič, ki je po prvencu v 13. minuti tekme dosegel še tri zadetke. Ekipa AŠK Bravo je tako zabeležila 14. zaporedno prvenstveno zmago in premočno vodi na lestvici.

Člani, Liga MNZ Ljubljana, 14. kolo

AŠK BRAVO - NK ŠMARTNO 4:0 (3:0)
S. Marinović 13., 17., 41, 51.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Tekmo 14. kroga lige MNZ Ljubljana so nogometaši domače ekipe nadzirali od prve minute dalje. Nagrada za napadalno igro pa je prišla v 13. minuti, ki je Siniša Marinovič dosegel prvi gol v dresu AŠK Bravo. Toda najboljši strelec lanske 4. lige se ni zadovoljil z enim golom, ampak je že v 1. polčasu dosegel klasični hat-trick in tako v spomladanskem delu prvenstva postal drugi igralec AŠK-ja, po Luki Đukiču, ki mu je na eni tekmi uspelo doseči tri gole.

A Marinovič je začeto nadaljeval tudi v 2. polčasu, ko je v 51. minuti s četrtim golom na tekmi postavil končni izid srečanja AŠK Bravo  - NK Šmartno 4:0.

Igralec tekme Siniša Marinovič seveda ni skrival zadovoljstva, potem, ko je dosegel kar štiri zadetke: ''Nikakor nisem pričakoval, da bom na eni tekmi dosegel kar 4 gole. Na prvih treh tekmah mi nikakor ni uspelo zabiti, a na tekmi proti NK Šmartno se mi je očitno odprli. Na prijateljski tekmah sem sicer zadeval, a v prvenstvu do te tekme ni šlo. Sedaj upam, da je bila ta tekma prelomnica in da bo moja učinkovitost tudi na naslednjih prvenstvenih tekmah visoka.''

Trener Goran Stankovič pa je bil kljub 14. zaporedni zmagi nekoliko kritičen. ''Kljub visoki zmagi s samo igro nisem zadovoljen, saj se zavedam česa so fantje sposobni. Preveč je bilo napak, napačnih odločitev in premalo kolektivne igre. Upam, da točkovna prednost ne botruje k takšnemu pristopu in k sami miselnosti posameznikov. Prav prednost bi morala pozitivno vplivati, v smislu, da v vsaki tekmi oz. igri uživajo, saj niso pod pritiskom rezultata. Za zmago jim, kljub temu, čestitam.''

Marinovič pa je podobno kot trener videl celotno tekmo: ''Mislim, da smo igrali toliko, kot smo potrebovali. Individualno smo toliko boljši od igralcev NK Šmartno, da bi v vsak primeru, tudi, če bi na tekmi zaostajali, srečanje rezultatsko uspešno pripeljali do konca. Res pa je, da nismo prikazali igre na katero bi lahko bili ponosni. Zato moramo še nekatere stvari popraviti.''

Siniša Marinovič je zadnji nogometaš, ki se je pridružil ekipi AŠK Bravo v januarskem prestopnem roku. S prilagajanjem ni imel težav, zato se v ekipi počuti odlično. ''Najprej sem bil nekoliko skeptičen glede igranja v 5. ligi, a me je celotna organizacija AŠK Bravo pozitivno presenetila.  Počutim se odlično. Kar nekaj fantov sem poznal od prej, z nekaterimi sem tudi nekaj časa igral, tako, da s prilagajanjem nisem imel težav. Fantje so prava klapa in vesel sem, da sem prišel v takšno sredino. Dela se zelo dobro in na precej višjem nivoju kot sem pričakoval.''

Tekmo 15. kroga bodo igralci AŠK Bravo odigrali prav tako doma. V nedeljo, 27. aprila, ob 11:00 se bodo na osrednjem igrišču ŠPL-ja pomerili proti zadnjeuvrščeni ekipi lige DD Dren.

Če ne boste utegnili priti na stadion ŽAK, si lahko tekmo v neposrednem prenosu ogledate tudi na naši spletni strani www.nk-bravo.si in na Arena TV.