15.9.2014

NK Bravo potopil Jamo

Za starejšimi selekcijami je odličen konec tedna, saj so kadeti in mladinci odlično nastopili na ljubljanskem derbiju proti NK Olimpija. Mladinci so slavili s 6:1, kadeti pa so zmagali z 2:0. To je bil že tretji zaporedni komplet zmag v prvenstvih 1. SML in 1. SKL. Odlično igrajo tudi nogometaši U15, ki so tokrat premagali NK Velesovo-Šenčur s 6:0 in ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Ekipa U17 B je proti NK Dob remizirala z 2:2.

U19: 1. SML, 8. kolo

NK Olimpija - NK Bravo Publikum 1:6 (0:3)
Frelih 7., 34., 49., Potočnik 13., Mavretič  59., Vokič 82.; Adamič 83.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Trener Aleš Arnol je bil več kot razumljivo navdušen nad predstavo svojih varovancev na derbiju proti, do tega kola še ne poraženi Olimpiji. ''Čestitke igralcem za zmago na mestnem derbiju. Tretjo zaporedno zmago in šest doseženih zadetkov. Veseli me predvsem dejstvo, da so igralci nagrajeni za disciplino, pozitivno agresivnost in 100% pristop, ki mora biti spremljevalec skozi celotno sezono. V mladinski selekciji so zgoraj omenjene kvalitete pogosto problem, zato verjamem, da počasi postavljamo temelj, ki je osnova za napredek v vseh ostalih pogledih. Ekipa deluje enotno tako na igrišču kot izven njega, kar še dodatno vpliva na pozitivne predstave v zadnjem času.''

''Tudi skozi igro postavljamo elemente konstantno na višji nivo, zato lahko procesu zaupamo in nadaljujemo začrtano pot. Tekma je za nami, že danes nadaljujemo z delom na igrišču. Štirinajst dnevni premor bomo izkoristili za nadaljnje delo in pripravo na 2. del jesenskega dela prvenstva. Ne bomo popuščali niti za centimeter, saj smo za preteklo delo dobili potrditev tudi v obliki rezultata,''

U17: 1. SKL, 8. kolo

NK Olimpija - NK Bravo Publikum 0:2 (0:0)
Bašič 74., Ogrinec 79.

Tudi kadeti so slavili proti mestnim tekmecem. Sicer ne tako prepričljivo, a trener  Dejan Grabič je bil kljub temu zadovoljen s predstavo svojih nogometašev.  "Čestitke fantom za izjemno borbenost, disciplino in kakovostno predstavo na tekmi z Olimpijo. Njihov trud je bil nagrajen.''

''A vseh dobrih iger naših selekcij se žal ne moremo veseliti zaradi tragičnega petkovega dogodka, ko je mlada punca izgubila življenje pri prečkanju železniških tirov pri ŽAK-u. Iskreno sožalje družini in prijateljem. Ob tem prosim tudi vse starše, da opozorijo svoj otroke na nevarnost prečkanja železniških tirov. Tudi veliko naših otrok vsak dan prečka železniško progo na nezavarovanih predelih ob ŠPL-ju," je na veliko nevarnost, ki preti vsem otrokom, ki se gibljejo v okolici ŠPL-ja, opozoril Dejan Grabič.

U15: U15-zahod, 7. kolo

NK Bravo Publikum – NK Velesovo-Šenčur 8:0 (2:0)
Kolobarič  26., 49., 63., Jusufagič 31., Kurtovič  44., Živkovič 52., Mahič 71.,73.

Ekipa U15 še naprej ostaja edina neporažena v prvenstvu U15-zahod. Tokrat so varovanci Darjana Šuštarja in Aljaža Gornika premagali NK Velesovo-Šenčur. Gornik je po tekmi povedal: ''Igralci so zopet izpolnili zastavljeni cilj. S kombinatorno igro so dosegli zmago z veliko doseženimi goli, hkrati pa so uspeli ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno. Poleg tega nas seveda zanima tudi napredek vsakega posameznika. Z Darjanom sva zadovoljna tudi s tem vidikom, saj so vsi igralci, ki so dobili priložnost za igro, upravičili najino zaupanje. Glede na to, da vsi redno in zavzeto trenirajo, je to popolnoma logična posledica.

''Kljub temu pa se moramo zavedati, da smo šele na četrtini poti, zato bova z Darjanom še naprej pri vsakem posamezniku, na vsakem treningu iskala ''dlako v jajcu'', saj si vsi skupaj želimo, da bo naša igra še hitrejša, še učinkovitejša in da bodo fantje na tekmah z lahkoto pokazali svojo virtuoznost ter tako navdušili sebe in svoje najbolj zveste navijače - starše, kateri so tudi na tokratni tekmi upravičili sloves najboljših navijačev,''  je vse subjekte selekcije starejših dečkov pohvali Aljaž Gornik.

U17B: 2. SKL, 4. kolo

NK Ivančna Gorica (Bravo B) - NK Roltek Dob 2:2 (1:1)
Kralj 2., Kovačević 56.; Lončar 11., Kotnik 74.

Tekma v 4. kolu 2. SKL-zahod se je začel in tudi končala na drugačen način kot prve tri. Trener Primož Zver je bil s 1. polčasom nekoliko bolj zadovoljen: ''V nasprotju s prejšnjimi tekmami, smo tokrat hitro povedli in izkoristili že prvo priložnost. Nasprotnik se nam je v 1. polčasu postavil na svojo polovico in čakal na našo napako iz katere bi prišel do protinapada. Hitro po vodilnem zadetku smo naredili veliko napako na sredini igrišča iz katerega je nasprotnik izvedel hiter protinapad in izenačil. Pri tem zadetku je zelo slabo posredoval tudi vratar. V nadaljevanju polčasa je bila pobuda ves čas na naši strani, priigrali smo si tudi nekaj lepih situacij za gol, vendar jih nismo izkoristili.''

''V 2. polčasu je naš ritem nekoliko padel, vendar nam je kljub temu uspelo z lepim zadetkom preiti v vodstvo, ki smo ga poskušali braniti  vse do konca. V tem delu igre so se fantje začeli preveč ukvarjati s sodnikom in nasprotnikom, premalo pa sami s sabo, kar je privedlo do izenačujočega gola, pred koncem tekme. Na koncu, v zadnji minuti tekme smo imeli kot iz katerega namesto, da bi zadeli, smo doživeli nasprotni napad in samo zaradi nespretnosti gostujočega napadalca nismo prejeli še enega zadetka,'' je zaključek tekme nekoliko kritično ocenil trener Zver in dodal: ''V teh težkih, zaključnih minutah se je videlo, da ekipi manjka še veliko kilometrine in izkušenj, da bodo te situacije v zaključkih tekem kvalitetnejše reševali.''

''Na koncu moramo biti zadovoljni s točko, saj smo bili blizu treh, lahko pa bi ostali tudi brez vsega,'' ja zaključil Primož Zver.