20.10.2014

Mladi strelci so bili zelo razpoloženi

Mlajše selekcije so tudi ta teden pokazale napredek v igri. Predvsem veseli dejstvo, da so bili razpoloženi strelci. Ekipa U14 je doma izgubila proti ND Slovan (1:3), ekipi U13 pa sta dvakrat zanesljivo zmagali. Ekipa A proti NK Interblock (5:1), ekipa B proti NK Kolpa (10:1). Še bolj so bili razpoloženi igralci U12, ki so na dveh tekmah dosegli kar 18 golov. Svoje znanje so pokazale tudi ekipe U11, U10 in U9, slednji prvič na domačem igrišču.

U14: 2. LIGA MNZ LJUBLJANA, STAREJŠI DEČKI, 8. KOLO

NK Bravo Publikum  - ND Slovan 1:3

Trener Blaž Škof je po tekmi povedal: ''Tekmo smo začeli preplašeno, saj so bili igralci iz Kodeljevega fizično močnejši in višji. Streznil nas je hitro prijeti zadetek in počasi smo se začeli prebujati. V prvem delu smo nekako držali potek igre, stali dobro na terenu, nismo puščali veliko prostora in si ustvarili nekaj priložnosti, ki jih žal nismo izkoristili. V drugem delu, namesto da bi še nekaj dodali, smo začeli padati, zamujali, puščali veliko odprtega prostora, premalo zbrani v trenutkih, ko se je tekma lomila. Žal smo naredili preveč napak in nasprotnik je izkoristil podarjeno. Čestitke gostom za zmago, mi bomo točke in dobre igre iskali že na naslednji tekmi proti NK Arne Tabor.''

U13: 1. LIGA MNZ LJUBLJANA, MLAJŠI DEČKI, 8. KOLO

NK Bravo Publikum A – NK Interblock 5:1

Trener Luka Anžur s svojimi varovanci sledi ekipama U17 in U19. ''V sobotnem dopoldnevu je selekcija U13, ekipa A, nadaljevala delo kadetov in mladincev iz prejšnjega vikenda. Ljubljanski derbi je tokrat pripadel selekcijama U13 v 1. ligi mlajših dečkov.''

''Po potrditvi dobre forme že med tednom, pomerili smo se proti selekciji U14 iz Radomelj, smo tudi tokrat zelo odločno krenili v tekmo. Dobro organizirani v obrambi, razigrani v zvezni liniji ter na krilnih položajih smo ekipi NK Interblock povzročali nemalo težav. Hitra in kombinatorna igra, ter natančne podaje v globino so nam omogočale hiter prehod iz obrambne linije v napadalno. Žal je nepazljivost v ožji obrambi ob zaključku polčasa izkoristil gostujoči napadalec in izid znižal na 3:1,'' je želel od svoje ekipe 100 % pripravljenost trener Anžur.

''V drugem polčasu smo le nadaljevali kar smo naredili v prvem delu in dve akciji tudi uspešno zaključili. Končni rezultat tekme je bil tako 5:1.''

U13: 2. LIGA MNZ LJUBLJANA, MLAJŠI DEČKI, 8. KOLO

NK Bravo Publikum B – NK Kolpa 10:1 (7:0)

''Igrišče na Belinki se še ni ohladilo, ko sta se na novo tekmo začeli pripravljati ekipi Bravo B in gostje iz Kolpe,'' je začel Luka Anžur in opisal tekmo: ''Dobro delo na treningih so igralci prenesli naravnost na igrišče. Zelo slab odpor nasprotne ekipe smo dobro izkoriščali in dokaj na lahek način prihajali do priložnosti. Za razliko od preteklih tekem smo bili tokrat dovolj zbrani pred nasprotnikovim golom in do odmora uspeli kar sedemkrat zatresti nasprotnikovo mrežo. Zadovoljni z doseženim v prvem polčasu in nekaterimi menjavami smo  bili še vedno dovolj močan nasprotnik gostom iz NK Kolpa, ki pa so kljub temu izkoristili nezbranost branilcev pred našim golom in uspeli zadeti.''

''V drugem delu tekme smo uspeli doseči še tri zadetke in končni rezultat je bil 10:1. Tako smo izkoristili spodrsljaj vodilne Bele Krajine in se zopet zavihteli povsem na vrh 2. lige mlajših dečkov,'' je bil na svoje fante ponosen trener Anžur.

''Čestitam igralcem, da dobro in zagnano delo iz treningov prenašajo na tekme in da se vedno bolj držijo navodil in ciljev, ki si jih zadamo pred posameznimi tekmami.''

U12: MLAJŠI DEČKI U12, SKUPINA 2, 8. KOLO

NK Olimpija – NK Bravo Publikum B 1:3

Matej Škrbec, trener U12 je po derbiju z NK Olimpija povedal: ''V soboto smo odigrali pravi prvenstveni derbi. Tako je bilo opaziti rahlo napetost že pred tekmo v garderobi. Obe ekipi sta v tekmo krenili izjemno odločno. Videlo se je, kako si eni in drugi na vse pretege želijo pokazati svoje znanje in s tem zmagati tekmo. Naša ekipa pa je kmalu po vihravem začetku prevzela pobudo. Skozi celoten prvi polčas smo stali zelo visoko in nasprotniku onemogočali kakršne koli prehode v njihovo napadalno cono, pred naš kazenski prostor. priigrali smo si kar nekaj priložnosti, vendar zadeli le enkrat. Za manjšo napako nas je kaznoval tudi nasprotnik in izenačil. Njihov zadetek ni pomenil nikakršne katastrofe, kajti iz napak se učimo. V drugi polčas smo krenili še bolj odločeni, da dokažemo iz kakšnega testa smo in to tudi dokazali in v napeti tekmi še dvakrat matirali nasprotnika ter tekmo dokaj mirno pripeljali do konca.''

''Vse čestitke ekipi, za borbenost, pristop in tudi ohranjeno mirno kri do konca tekme, kajti bilo je zelo napeto skozi celotni dvoboj. Na koncu pa smo še enkrat dokazali, da živimo za težke tekme in take dni, kot je bila ta čudovita sobota,'' je bil zelo razpoložen trener Škrbec.

U12: MLAJŠI DEČKI U12, SKUPINA 1, 8. KOLO

NK Bravo Publikum A – NK Svoboda Kisovec 15:0

Trener ekipe U12A Jan Zibelnik je svoje varovance popeljal do najvišje zmage kola. ''Tekmo proti Svobodi iz Kisovca smo pričakali kot vsako drugo. Po dokaj hitrem vodstvu smo počasi začeli polniti mrežo nasprotnika. Motivacija skozi celo tekmo ni pešala, saj so si igralci sami pri sebi zadali cilj, da gol dosežejo prav vsi. S tem ne bi bilo nič narobe, če zato ne bi trpela igra, ki je bila v drugem polčasu pod našimi sposobnostmi. Zopet so igralci veliko menjali pozicije in na njih zadovoljili. Po navadi na takšnih tekmah v drugem polčasu nasprotnika počakamo, da poskusi izpeljati žogo, danes pa so bili fantje, po navodilih "krvoločni" in so si zato iz minute v minuto ustvarjali priložnosti.''

U11: CICIBANI U11, SKUPNA B, 8. KOLO

Trener Boštjan Oblak je po tekmi proti Iliriji povedal: ''V nedeljo smo gostovali pri ekipi ND Ilirija 1911. Fantom lahko samo čestitam za prikazano, saj smo pokazali nekaj res lepih nogometnih potez, veliko borbenosti in želje po igranju nogometa. Prav tako lahko pohvalim nasprotnika, ki je ravno tako pokazal veliko nogometnega znanja. Tekma je bila izredno izenačena in polna lepih potez iz ene in druge strani, na koncu nam je za kaj več  morda zmanjkalo malo športne sreče, vendar tudi to je del nogometa.''

U10: Turnir skupine 1, 3. kolo

Trener Rok Cizelj je bil poln optimizma, saj je na prvo domačo tekmo prišlo veliko nogometašev. ''Ekipa, ki tekmuje v skupini 1 se je v 3. krogu tekmovanja znašla v vlogi gostitelja. Tokrat je bila udeležba na tekmi velika, kar me zelo veseli.''

''Kljub ponovno nekoliko slabšemu začetku so se naši kmalu zbrali in hitro dvignili nivo svoje igre. Z gotovostjo lahko trdim, da so v soboto odigrali najboljše predstave od treh turnirčkov, ki smo jih odigrali do sedaj. Žoga je potovala hitro, videli smo kar nekaj lepih preigravanj in tudi v fazi obrambe so vsi delovali bolj borbeno, usklajeno in se držali navodil, ki jih vse skozi dobivajo. Glede na zapisano lahko opažamo, da se delo, ki ga opravljamo na treningih obrestuje in posledično kaže v igrah, ki jih naši kažejo na tekmah. Prostora za napredek je pri tej ekipi še ogromno zato se lahko veselimo prihodnosti in tekem, ki jih bomo lahko še gledali. Časa za počitek ne bo veliko. Pred nami je nov teden treningov. Za konec tedna pa že tudi 4. krog prvenstva, ki se ga bo ekipa udeležila v Trbovljah.''

U9: Turnir skupine 9, 3. kolo

Boštjan Oblak se je s svojo ekipo U9 prvič veselil na domačem igrišču. ''V soboto smo s selekcijo U9 prvič igrali doma. Fantje so pokazali, da smo se od začetka septembra že veliko naučili. Predvsem me veseli, da smo na vsaki tekmi sproščeni, igrivi, si upamo in uživamo v nogometu. Le tako naprej!''