27.10.2014

Rezultat ni vedno posledica predstave na igrišču

Starejše selekcije so bile tokrat dvotretjinsko uspešne. Spodletelo je zgolj kadetom, ki so še drugič zapored izgubili. Tokrat so gostili vrstnike iz NK Celje in edini gol dobili proti koncu tekme. Mladinci so proti istemu nasprotniku zmagali z 2:0, ključna pa sta bila konec 1. in začetek 2. polčasa. Ekipa U15 je zabeležila že 11. prvenstveno zmaga, a trener ni bil zadovoljen s predstavo ob zmagi s 3:0 proti NK Krka. Ekipa U17 B je gostila NOGA Britof in iztržila remi 3:3.

U19: 1. SML, 13. kolo

NK Bravo Publikum – NK Celje  2:0 (1:0)
Tučič 41., Vokič 47. (11-m)

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Trener Aleš Arnol je pričakoval zanimivo in zahtevno prvenstveno tekmo proti kvalitetnemu Celju. ''Pred tekmo smo se zavedali, da v Ljubljano prihaja nasprotnik po meri, saj imajo kolegi iz Celja za seboj odlično sezono in lepo rezultatsko serijo, katera vsekakor ni naključna. V pričetku tekme so gostje z zares hitro in direktno igro po globini predstavljali nevarnost za naša vrata, zato je bila ključna naša potrpežljivost skozi prvi polčas, saj na tovrstnih tekmah prvi zadetek pomembno vpliva na potek srečanja. Kljub disciplinirani in pozitivno agresivni igri gostov smo počasi uspeli v fazi napada ustvarjati priložnosti, skozi posest žoge in hitre prehode, ki sicer niso bile številčne a dokaj konkretne.''

''Po vodečem zadetku v prvem polčasu, smo hitro zadeli še vratnico iz neposredne bližine in tako na premor odšli z minimalno prednostjo. V drugem delu, pa smo dokaj hitro po individualni akciji in dosojeni enajstmetrovki povedli z 2:0. Po drugem zadetku smo v igri sicer preveč padli, a kljub vsemu do konca priigrali več priložnosti od nasprotnika v katerih smo bil ne konkretni,'' je 2. polčas videl trener Arnol.

''Nova zaslužena zmaga v pravem trenutku za ekipo, saj trenutno nismo v idealnem momentu - športna forma skozi sezono niha.  Utrujenost zaradi številnih obveznosti na vseh področjih se je pri igralcih poznala skozi teden, zato seveda tudi proces ni bil idealen. Prav zaradi vseh omenjenih razlogov, še posebne čestitke igralcem, saj so prikazali pravi obraz v pravem trenutku in zasluženo premagali zelo kvalitetnega nasprotnika,'' je svoje varovance pohvalil trener Aleš Arnol.

Mladinsko prvenstvo je neizprosno, saj ekipo U19 že v torek čaka nova tekma: ''Po zaključnem žvižgu smo takoj pričeli s procesom regeneracije, katerega bodo igralci nadaljevali še dan po tekmi. Že v torek se odpravljamo v Novo Gorico, kjer nas čaka nova težka tekma proti Goričanom. Časa za pripravo na tekmo ni veliko, zato bo ključno, da naredimo vse potrebno do tekme in tako pridobimo nazaj porabljeno energijo.''

U17: 1. SKL, 13. kolo

NK Bravo Publikum – NK Celje  0:1 (0:0)
Bonajo 74.

Razumljivo trener Dejan Grabič po tekmi ni mogel biti zadovoljen, saj je to drugi zaporedni poraz za njegovo ekipo. ''Glede na slog igre, so Celjani prišli v Ljubljano po točko, odnesli pa vse tri. Gostje niso želeli veliko komplicirati in so v slogu članskega boja za točke prežali na protinapade, brez prevelike želje po kombinatoriki. Ob koncu tekme se nam je še enkrat zgodil padec koncentracije in Celjani so iz edine priložnosti tudi zadeli.''

''Letos je to že četrti poraz z rezultatom 0:1, tretjič pa smo zadetek prejeli v zadnjih petih minutah tekme. V preveliki želji po zmagi, nam pri rezultatu 0:0 v izdihljajih tekem pade koncentracija,'' je glavni razlog za tokratni poraz našel trener Grabič.

''To je bila naša najslabša letošnja predstava. Bili smo premalo konkretni, premalo kombinatorni in potrpežljivi v zadnji vrst ter na trenutke zelo nezbrani. Kljub temu smo imeli kar nekaj lepih priložnosti za zadetek, a žal nismo zadeli. Že celo sezono imamo velike težave z učinkovitostjo. Na takšnih tekmah moramo biti bolj potrpežljivi, vztrajati in verjeti v svoje sposobnosti. Ker smo se na trenutke spuščali v preveč divjo in neorganizirano igro, smo se oddaljevali od naših dogovorov in strukturirane igre v napadu, ki jo vadimo na treningih. Tekmo je treba takoj pozabiti, se dobro regenerirati in pripraviti na naslednjo, ki jo igramo že v torek v Gorici,'' je v bližnjo prihodnost pogledal trener Grabič.

''Celjanom in njihovemu trenerju čestitke za izjemno taktično predstavo ter veliko sreče tudi v prihodnje. Našim fantom pa ... glave gor! Takrat, ko ne gre vse po načrtih, se pokaže pravi karakter in sloga v ekipi.''

U15: U15-zahod, 12. kolo

NK Bravo Publikum– NK Krka 3:0 (2:0)
Mahič 7., Nose 10. (a.g.), Jusufagič 43.

Podrobnosti o turnirju najdete na TEJ POVEZAVI.

Trener vodilne ekipe prvenstva U15-zahod Darjan Šuštar je kljub novi zmagi svoje fante precej grajal za prikazano igro: ''Slaba in neodgovorna tekma mojih fantov. Nerazumljiv prvi polčas ter nonšalanten odnos nekaterih posameznikov nam je zagrenil sobotno popoldne. Drugi del smo odigrali bolje in solidno, to pa ne opravičuje naše predstave!''

''Naslednjo nedeljo bo vtis boljši,'' je prepričan trener Šuštar.

U17B: 2. SKL, 10. kolo

NK Ivančna Gorica (Bravo B) – NOGA Britof 3:3 (1:2)

Dacar 38., Kralj 42., Bergoč 71.; Eržen 5., Krč 10., Polanc 44.

Trener Primož Zver je kljub slabem začetku tekme proti NOGA Britof pohvalil fante za celotno predstavo v tem kolu. ''Tokrat je bil naš nasprotnik zelo močna ekipa iz Britofa. Gostje so takoj na začetku tekme pokazali, da so prišlo po zmago in se tako tudi postavili na igrišču. V prvih 10 minutah so gostje prevladovali in nam takoj zabili 2 zadetka, ki sta bila plod naše dekoncentracije v obrambi in ne upoštevanja navodil s treningov in sestanka pred tekmo. Po tem šoku v začetku smo se počasi začeli pobirati in dvigovati nivo naše igre, tako da smo v zaključku tekme prišli tudi do nekaj priložnosti za zadetek in enega tudi dosegli, kar nam je dalo motivacijo za nadaljevanje.

''V drugi polčas smo vstopili odločni, da popravimo vtis iz prvega dela igre. Začeli smo igrati hitro, borbeno in odgovorno, kar je privedli do tega, da smo si ustvarili lepe priložnosti za zadetek, ki smo tudi dosegli po lepo izpeljani akciji iz kota in izenačili. Vendar pa smo po tem zadetku malo popustili in gostje so zadeli po kotu, kjer smo slabo pokrili njihove skakalce. V zadnjih 15 minutah tekme so fantje še enkrat strnili svoje vrste in dali vse od sebe, da bi zabili izenačujoči zadetek, za kar so bili nagrajeni v zaključku tekme, ko smo zadeli po zelo lepi akciji in še lepšem zaključku. Na koncu je delitev točk tudi najbolj pravična, saj sta ekipi pokazali veliko mero borbenosti in požrtvovalnosti,'' je predstavo obeh strani na tekmi pohvalil trener Zver.

Na koncu še pohvala, ki ji je Primož Zver dodal še manjšo grajo: ''Zelo sem zadovoljen z reakcijo fantov po zaostanku, da se niso predali in da so verjeli, da jim s skupnimi močmi lahko uspe izničiti rezultatski zaostanek. Zelo me pa moti, da nekateri s svojim neodgovornim delom na treningih in posledično na tekmah uničujejo trud tistih, ki si v vsakem trenutku želijo delati in igrati maksimalno. Tale tekma je zelo nazorno pokazala kdo je na pravi poti in kdo ne. Še enkrat čestitke fantom za zelo dobro odigranih 60 minut, ostalo pa je vse stvar pristopa in dela na treningih.''