27.10.2014

Dobri rezultati in konec jeseni

Bolj kot se bliža zimski premor, boljše so ekipe mlajših selekcij NK Bravo. Tokrat je selekcija U14 premagala NK Tabor z 2:0, ekipi U13 pa sta odlično odigrali proti NK Rudar Trbovlje (ekipa A) in proti NK Tabor (ekipa B). Selekcija U12 je bila polovično uspešna. Ekipa B je premagala ŠD Dren, ekipa A izgubila proti NK Svoboda. Naši najmlajši, selekciji U11 in U10 sta ta konec tedna odigrali zadnje tekme jesenskega dela prvenstva.

U14: 2. LIGA MNZ LJUBLJANA, STAREJŠI DEČKI, 9. KOLO

NK Arne Tabor - NK Bravo Publikum  0:2

Tokrat je bil trener Blaž Škof nad predstavo svojih fantov navdušen: ''V hladnem in sončnem popoldnevu smo odigrali zelo solidno tekmo proti NK Arne Tabor 69. Čestitke fantom za zmago in mislim, da smo si po prikazanem to tudi zaslužili. Pristop je bil odličen in že pred začetkom sem videl, kako smo ''nabrušeni'' in skoncentrirani za to tekmo. Čeprav je bila igralna površina težka, smo poizkušali igrati in si ustvarili kar nekaj priložnosti. Tudi v obrambi nismo delali večjih napak, tako da nismo nasprotniku pustili veliko prostora. Na igrišču smo dobro stali.''

''Vidno je, da se prebujamo in prihajamo na nivo, ki si ga želimo. Čestitke fantom za zmago, se pa že veselimo naslednje tekme,'' je zaključil trener Škof.

U13: 1. LIGA MNZ LJUBLJANA, MLAJŠI DEČKI, 9. KOLO

NK Rudar Trbovlje - NK Bravo Publikum A  0:3

''Petkov večer in sobotno dopoldne sta selekciji U13 prinesla zasluženo zadovoljstvo,'' je začel trener Luka Anžur in nadaljeval: ''Ekipi Rudarja iz Trbovelj in Bravo A sta odprli 9. kolo  1. lige mlajših dečkov. Tekma se je odigrala ob 19:00 pod žarometi v športnem parku Trbovlje. Dobro razpoloženi in odločeni, da nadaljujemo s pozitivno serijo smo dobro odprli tekmo. Posest žoge, hitra in enostavna igra so nam omogočali kontrolo nad potekom igre.''

''Kljub dobri igri v napadu pa so gostitelji v našo obrambno tretjino z nekaterimi dolgimi podajami oziroma izbitimi žogami vnašali nemir, vendar smo kaj hitro uspeli vzpostaviti red tudi v ožji obrambi in ekipa je začela delovati kot dobro utečen stroj. Po hitro izpeljani žogi iz obrambne tretjine smo dobro odreagirali tudi v srednji tretjini in ob razredčeni obrambi gostiteljev dobro unovčili globinsko podajo ter uspeli zadeti. Hkrati bi rad pohvalil dobro sodelovanje zveznih in krilnih igralcev ter napadalca.''

''Glede na njihovo obrambno postavitev smo preveč poskušali s podajami v globino in tako nasprotniku podarjali preveč žog. Med polčasoma smo se dogovoril, da bomo imeli še več posesti žoge, še več igrali in tako bolj strpno iskali svoje priložnosti. Fantje so se striktno držali navodil in tako smo dokaj na lahek način prihajali do priložnosti. Zopet je malo zatajila realizacija in nasprotna ekipa se ima le-temu zahvaliti, da je bil končni rezultat "le" 0:3,'' je zadovoljen zaključil Luka Anžur.

U13: 2. LIGA MNZ LJUBLJANA, MLAJŠI DEČKI, 9. KOLO

NK Arne Tabor - NK Bravo Publikum B 1:12 (0:6)

Trener Anžur pa je v soboto vodil tudi ekipo U13B: ''V Šentvidu pri Ljubljani sta se pomerili vodilna in zadnja ekipa v 2. ligi mlajših dečkov. Že na začetku tekma je bila vidna velika razlika med obema ekipama in uspeli smo dokaj hitro tudi povesti.''

''V nadaljevanju smo imeli sicer nekaj težav z njihovo obrambno postavitvijo, vendar smo bili dovolj razpoloženi in igrali dovolj hitro, da smo kontinuirano napadali in redno prihajali v priložnosti. Do konca prvega polčasa smo uspeli štirikrat zadeti in tako z lepo prednostjo odšli na zaslužen počitek,'' je 1. polčas opisal trener Anžur.

''Ker pa smo želeli dokazati, da smo zasluženo na prvem mestu tudi v nadaljevanju nismo popuščali in pridno polnili nasprotnikovo mrežo. Kljub nekaterim menjavam na igralnih mestih smo zadržali dober ritem v igri in s pridom izkoriščali nerazpoloženega in neorganiziranega nasprotnika in končni rezultat je bil 1:12.''

''Z uspešnim koncem tedna z velikim veseljem pričakujemo nov delovni teden. V sredo v goste prihaja ekipa iz sosednje Hrvaške, HNK Rijeka, v nedeljo pa B ekipo čaka derbi v 2. ligi mlajših dečkov, ko bomo na Belinki pričakali drugo uvrščeno ekipo iz Bele Krajine,'' je v naslednji tekmovalni teden pogledal Luka Anžur.

U12: MLAJŠI DEČKI U12, SKUPINA 1, 9. KOLO

NK Svoboda Ljubljana - NK Bravo Publikum A  3:0

Ekipa A je v 9. kolu gostovala na Viču. Trener Škrbec je po tekmi za našo spletno stran dejal: ''Na hladno sobotno jutro smo odigrali vroče gostovanje pri sosednji Svobodi. Tekma se je pokazala kot zelo zanimiva, kajti priložnosti so deževale iz obeh strani. Naša ekipa je po mojem mnenju prikazala zelo lep, gledljiv nogomet, poln lepih podaj in pravih gibanj. Nasprotnik pa je z boljšimi individualnimi sposobnostmi prihajal do svojih priložnosti in tri izmed njih tudi uspel izkoristiti. Iz druge smeri pa naša ekipa iz svojih morda ne tako konkretnih situacij ni uspela zadeti. Zato morda rezultat ne kaže dejanskega dogajanja na igrišču, vendar vseeno moramo nasprotniku čestitati za večjo konkretnost in zasluženo zmago.''

U12: MLAJŠI DEČKI U12, SKUPINA 2, 9. KOLO

NK Bravo Publikum B – ŠD Dren 4:2

Matej Škrbec je po tekmi, ki so jo odigrali nekoliko predčasno povedal: ''Med tednom smo zaradi prihajajočih počitnic odigrali tekmo, proti ekipi Drena. Tekmo smo začeli in jo tudi odigrali z igranjem na nevsakdanjih pozicijah, kar je seveda za nogometaše te starosti zelo dobrodošlo, da se navadijo igranja na različnih igralnih položajih in z različnimi zadolžitvami. Fantje so svoje naloge opravljali zelo zavzeto na vseh igralnih položajih in le tako, smo igralno in tudi rezultatsko brez težav nadzorovali potek srečanja. Vsem fantom čestitam za zmago, še posebej pa za pravi pristop na  vseh igralnih položajih.''

U11: CICIBANI U11, SKUPNA B, 9. KOLO

NK Vir – NK Bravo Publikum

Trener Boštjan Oblak je po zadnji jesenski tekmi svoje selekcije zadovoljen z napredkom fantov: ''V soboto smo odigrali še zadnjo tekmo v temu delu sezone. Tokrat smo gostovali pri ekipi NK Vir. Že od prve minute se je videlo, da smo mnogo boljši nasprotnik, zato tudi težko ocenim našo nogometno predstavo. Nasprotniku lahko čestitam za željo in borbenost. Nam pa za veliko število golov in resen pristop od začetka do konca!''

u10, TURNIR SKUPIN 1 in 3

Tudi varovanci trenerja Roka Cizlja so odigrali zadnji jesenski turnirček skupin 1 in 3. ''Odigrali smo še zadnja turnirčka v jesenskem delu prvenstva. Enega doma in enega v Trbovljah. Tokrat sicer nismo bili tako učinkoviti in prihajali v toliko priložnosti kot na prejšnjih tekmah, smo pa na obeh turnirčkih pokazali, da fantje vse bolj razumejo informacije, ki jih dobijo in te tudi prenašajo na tekmo. Kaže se, da veliko število ponovitev tehničnih elementov na treningih že pozna. Tako imajo fantje vse manj težav pri sprejemih, vodenjih in preigravanjih. Nam pa zmanjka nekaj mirnosti, ko prihajamo pred nasprotnikova vrata. Ta pride z leti in se nikamor ne mudi.''

''Že sedaj lahko, glede na njihovo starost, spremljamo zelo lep nogomet. Področje nad katerim sem nekoliko razočaran je udeležba na tekmah. Kljub temu, da smo pred šolskimi počitnicami, bi v prihodnje pričakoval večjo udeležbo, saj so tekme neka nadgradnja treninga in kot praznik po pridnem in zavzetem delu med tednom,'' je manjšo pomanjkljivost v svoji selekciji izrazil trener Cizelj.

''Hvala staršem bučno navijanje in spodbujanje. Čestitke pa tudi fantom iz U9, ki so se odzvali povabilu in se med leto starejšimi nasprotniki zelo izkazali.''