17.11.2014

Skoraj vse mlajše selekcije NK Bravo so ta konec tedna zaključile z jesenskim delom prvenstva. Ekipa U14 je proti sosedom iz Ježice dosegla najvišjo letošnjo zmago (6:0) in napovedala dober zaključek tega dela prvenstva.  Ekipa U13 A je na gostovanju pri ND Ilirija zmagala s 3:1, ekipa B pa je v Litiji izgubila, bilo je 1:2, a klub temu ohranila 1. mesto v prvenstvu 2. MNZ lige mlajših dečkov. Tudi ekipa U12 A je na zadnji jesenski tekmi zmagala in pozitivno zaključila prvi del prvenstva.

U14: 2. LIGA MNZ LJUBLJANA, STAREJŠI DEČKI, 11. KOLO

NK Interblock – NK Bravo Publikum 0:6 (0:5)

Trener Blaž Škof je za tokratno visoko zmago zelo pohvali svoje fante. ''Lepa, predvsem kombinatorna predstava fantov, ki so se res izkazali in odigrali dobro tekmo proti sosedom iz Ježice. Dominirali smo v vseh elementih nogometne igre in posledično si ustvarili veliko priložnosti. Ne vem, ali so imeli domačini slab dan, ali smo res mi odigrali dobro, bodo pokazale naslednje tekme. Je pa dejstvo, da se dvigujemo in res je užitek voditi fante. Škoda, da bo kmalu konec prvega dela, saj smo res poletni in upam, da bomo spomladi hitreje in prej prišli na želen nivo igre.''

'Pohvala fantom in gremo naprej v nove podvige.''

U13: 1. LIGA MNZ LJUBLJANA, MLAJŠI DEČKI, 11. KOLO

ND Ilirija - NK Bravo Publikum A 1:3 (0:1)

''Šišenski derbi so dobili igralci ekipe Bravo A ter zadržali 3. mesto na lestvici 1. MNZ lige mlajših dečkov,'' je na hitro dvoboj proti ND Ilirija povzel Luka Anžur in pojasnil: ''Na zelo težkem in razmočenem igrišču proti zelo dobro organizirani in agresivni ekipi Ilirije v prvem polčasu nismo uspeli razviti igre. Žoga je prepočasi potovala, tehnični elementi niso bili na visokem nivoju in brez idejna igra nam ni omogočala pritiska na nasprotnikovo zvezno in obrambno linijo.''

''Kljub vsemu naštetemu pa smo imeli več časa žogo v posesti, bili smo dovolj potrpežljivi in si ustvarili tudi nekaj priložnost. Eno od teh smo uspeli realizirati in z golom Dina Zuliča s prednostjo odšli na počitek.''

Trener Anžur je drugi del tekme videl takole: ''Tudi drugi polčas nismo dobro odprli, neodločno igro v ožji obrambi je nasprotnik kaznoval in poravnal izid na 1:1. Prejeti zadetek nas je prebudil, začeli smo igrati natančneje in predvsem podjetneje. Nasprotna ekipa nas ni več tako striktno pokrivala, uspeli smo jih razširiti in začele so delovati podaje v globino. Hitro odigrana žoga iz obrabne tretjine v srednjo, pravočasna reakcija v nadaljevanje ter zelo natančna podaja v globino so nam pripravili novo priložnost, katero je Nejc Gradišar hladnokrvno spremenil v novo vodstvo.''

''Rahlo upehana ekipa Ilirije ni bila več sposobna slediti našemu ritmu, začeli so delati napake in eno od teh smo s pridom izkoristili. Bliskovita reakcija po odvzeti žogi je postavila piko na i tokratni igri in Nejc Gradišar je po samostojni akciji dosegel še svoj drugi gol na tekmi. Po zadnjem sodnikovem žvižgu smo se zasluženo veselili težko prigarane zmage,'' je zadnji del tekme in končno zmago opisal trener Luka Anžur.

''Čestitam ekipi Ilirije za zelo dober odpor in korektno igro. Velja omeniti spodrsljaj doslej še neporažene ekipe iz Šentjerneja, tako da bo spomladanski del prvenstva še kako zanimiv,'' proti spomladanskemu delu prvenstva gleda trener Anžur.

U13: 2. LIGA MNZ LJUBLJANA, MLAJŠI DEČKI, 11. KOLO

NK Litija - NK Bravo Publikum B 2:1(1:0)

Trener Luka Anžur je tekmo proti NK Litija oceni kot težko, a za poraz ni iskal alibijev pri nasprotnikih. ''Na zelo slabem in razmočenem ter močno zoženem igrišču proti ekipi Litije nismo uspeli razviti svoje igre. Obrambna taktika in agresivna igra gostiteljev sta nam povzročala nemalo težav. Kljub vsemu naštetemu smo imeli pobudo v igri in nekajkrat bi lahko posamezne akcije bolje izpeljali, če bi igrali hitreje in enostavneje. Imeli smo svoje priložnosti, vendar smo uspeli le eno izkoristiti in zadeti. Igralci Litije so iz svojih redkih priložnosti uspeli dvakrat zadeti in tako so na koncu vknjižili tri točke.''

''Glede na vse našteto smo se iz te tekme veliko naučili. Svojim igralcem čestitam za osvojeni jesenski naslov, že vnaprej pa se veselimo povratnih srečanj in s tem popravnih izpitov. Časa za počitek ne bo prav veliko, saj se že naslednji vikend začneta Zimski ligi na Ježici in v Radomljah,'' na starih ne spi trener  Luka Anžur.

U12: MLAJŠI DEČKI U12, SKUPINA 2, 10. KOLO

NK Bravo Publikum A – NK Šentjernej 2:1 (1:0)

Trener Matej Škrbec je zadnjo tekmo prvega dela prvenstva ocenil: ''Zadnja tekma jesenskega dela prvenstva, se je za našo ekipo končala po naših željah! Prvi polčas smo z izjemno gledljivo in kombinatorno igro nasprotnika prisilili, da je igral našo igro. V drugem polčasu smo morda padli pod vpliv minimalnega vodstva ter morda preveč vihravo odigrali drugi polčas. Vendar na koncu je zmaga vendarle nagradila našo razigrano predstavo. Čestitam vsem igralcem za lep napredek glede na prejšnjo tekmo v Šentjerneju.''

''Pohvalil bi tudi starše za športno obnašanje in glasno navijanje. Kar pa se je dogajalo z gostujočimi navijači (starši), pa bomo v naslednjih domačih tekmah omejili in takšnega spremljanja tekme ne bomo več dopustili,''je bil odločen trener Škrbec.