1.12.2014

U19: Z novo zmago na 5. mesto

Ekipa mladincev je konec tedna odigrala prestavljeno tekmo 17. kola proti vrstnikom iz Novega mesta. Varovanci trenerja Aleša Arnola so se proti NK Krka odrezali zelo dobro, saj so slavili s 4:0. Z 10. zmago v letošnji sezoni so tako mladinci prišli na 5. mesto na lestvici. V primeru zmage proti NK Maribor pa bi se lahko zavihteli celo na 3. mesto prvenstvene lestvice.

U19: 1. SML, 17. kolo,

NK Bravo Publikum – NK Krka 4:0 (1:0)
Tučič 41., D. Frelih 47., 74., Jenko 89.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Trener Aleš Arnol je takole videl srečanje proti NK Krka: ''Kot sem že omenil v preteklih izjavah je tekmovalna jesen v naši ligi izjemno dolga, še posebej, če upoštevamo, da igramo zaostale tekme v času, ko bi že morali biti na zasluženem počitku. Po zmagi proti ND Ilirija smo uspešno nadaljevali še doma proti Krki in zabeležili nove tri točke. Igralcem je potrebno iskreno čestitati, saj so ponovno prikazali visoko stopnjo discipline in odgovornosti v igri, kar nas je pripeljalo do nove zmage. Kljub razliki v uvrstitvi na lestvici med obema ekipama, je potrebno izpostaviti dejstvo, da so gostje na igrišču stali dobro in bili v polju izjemno agresivni, kar ni dovoljevalo prostora za napake.''

Še razčlenitev obeh polčasov z vidika trenerja Arnola: ''Skozi prvi polčas smo s potrpežljivo igro nasprotnika kontrolirali, a je vseeno pretil preko zelo hitrih protinapadov. Pred uvodnim zadetkom smo zapravili tri lepe priložnosti, kjer smo bili v zares lepih situacijah premalo zbrani. Kljub vsemu, smo v prvem delu uspeli potrditi premoč in zadeti za vodstvo. V drugem delu, se je stanje na igrišču nadaljevalo in v uvodu smo uspeli po lepi akciji povišati vodstvo. Po vodstvu z dvema zadetkoma prednosti smo v igri preveč padli in tako nismo izkoristili odprtega prostora za igro. Nogomet se igra v valovih in čez nekaj minut smo nesporno premoč kronali še z dvema zadetkoma ter tako zasluženo zmagali.''

''Z zmago smo si že zagotovili lepo tekmovalno izhodišče za spomladanski del sezone, saj smo od tretjega mesta oddaljeni zgolj 2 točki. Pohvale vsem igralcem, še posebej tistim, ki so za ekipo stisnili zobe, prikazali pravi obraz in v težkem trenutku reagirali odlično. V sredo nas čaka še zadnja
preizkušnja, ko v Ljubljano prihaja evropski Maribor, kjer lahko že tako lepo jesen le še polepšamo,'' je svojo ekipo pohvalil trener Arnol in napovedal še zadnjo tekmo letošnje jeseni za ekipe NK Bravo.

Mladinci se bodo tako v sredo, 3. decembra ob 13:00 pomerili na zaostali tekmi proti NK Maribor.