5.12.2014

Proti Mariborčanom do treh točk

S tekmo kadetov in mladincev proti NK Maribor se je tudi uradno končal jesenski del prvenstev vseh naših selekcij. Obe ekipi sta na zaostali tekmi 5. kola prikazali zelo dobro igro, a se je rezultatsko izšlo le kadetom, ki so po eni boljših predstav letošnje jeseni ugnali NK Maribor s 3:2. Tudi mladinci so imeli več od igre, a jim je utrujenost in smola preprečila remi oz. zmago.

U19: 1. SML, zaostala tekma 5. kola

NK Bravo Publikum – NK Maribor 0:1 (0:1)
Sorko 13.
RK: Rudolf 89./ NK Bravo

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Trener Aleš Arnol je bil po zadnji tekmi jesenskega dela kar nekoliko nezadovoljne: ''Odigrali smo zaostalo tekmo 5. kola proti NK Maribor. Doživeli smo nezaslužen poraz, saj smo bili na igrišču boljši nasprotnik.  Še posebej v 1. polčasu smo dominirali v posesti žoge in boljši predstavi, zato mi je žal za te tri točke. Fantom se je poznala utrujenost od zelo dolgega in napornega jesenskega dela prvenstva.''

Prvi del igre je Aleš Arnol ocenil takole: ''V 1. polčasu smo igrali dobro, imeli smo prevlado na sredini igrišča, a žal tega na začetku nismo znali izkoristiti. V zgodnji fazi tekme smo iz prekinitve dobili gol, ki je bil plod nesrečnih okoliščin. Po prejetem zadetku smo na postavljeno obrambo gostov ustvarili lepe priložnosti, katerih na žalost nismo izkoristili. V tem primeru verjamem, da bi se tekma obrnila v drugo smer.''

''Takoj na začetku 2. polčasa smo poskusili z možnim presingom na nasprotnika in vršili močan pritisk. Prvih 20. minut nam je uspevalo zelo dobro, nato pa se je v našo igro prikradla utrujenost in igra je nekoliko zvodenela. Poskušali smo z nekoliko bolj tvegano igro na vse ali nič, a je bilo v zaključku tekme premalo moči, da bo rezultat preobrnili v našo korist. Kot sem že omenil, se je pri fantih poznala utrujenost in iz tega vidika lahko rečem, da smo veseli, da se je dolg in naporen jesenski del prvenstva končal,''  je zadnjo prvenstveno tekmo leta 2014 opisal trener Arnol.

''Kljub zadnjemu porazu smo lahko zadovoljno s predstavami v jeseni, saj so fantje pokazali nekaj odličnih predstav, je pa res, da kot ekipa lahko odigramo še bolje. V prvem delu prvenstva smo si pripravili lepo izhodišče, saj je trenutno 5. mesto v prvenstvu 1. SML zelo dober obet za pomlad. Naša želja je napasti 3. mesto v prvenstvu. Glede na kader, ki ga imamo, sem prepričan, da nam to lahko uspe,'' je pred nadaljevanjem sezone samozavesten trener Aleš Arnol.

''Še enkrat bi rad čestital vsem fantom za dobre predstave in moštveni duh, ki so ga pokazali na prvih 18. tekmah letošnjega prvenstva,'' je zaključil trener Arnol.

U17: 1. SKL, zaostala tekma 5. kola

NK Bravo Publikum – NK Maribor 3:2 (2:0)
Pijavec 16., Bijol 19., Oman 68.; Celar 75., Medved 82.

Trener Dejan Grabič je bil po zadnji prvenstveni tekmi leta 2014 zelo zadovoljen s predstavo sovjih fantov: ''Na zadnji tekmi jesenskega dela so fantje dokazali, da sodijo v širši vrh kadetske lige. Prvi polčas je bil fantastičen. Z visokim presingom in zelo kombinatorno igro smo si ustvarili ogromno priložnosti proti verjetno prvi ali drugi najboljši ekipi v ligi. Polčas se bi lahko končal tudi s štirimi ali petimi goli razlike. Vse linije so delovale odlično. Res je, da smo naredili prekršek za enajstmetrovko, ki pa ni bila dosojen. Prav tako v drugem polčasu. Tokrat smo imeli po tej plati srečo, ker se bi v tistem trenutku tekma lahko zasukala v drugo smer. Vseeno pa je bila naša dominacija neverjetna.''

''V drugem polčasu smo hitro zadeli še tretjič in pričakovali miren zaključek tekme. Če bi bil to članski nogomet, bi obdobju po tretjem zadetku pristopili popolnoma drugače. Povlekli se bi v 2. cono in nasprotniku prepustili posest ter jih potem poskušali ogrožati iz hitrih protinapadov po odvzeti žogi. Tako bi prihranili ogromno energije in verjetno zmagali z visoko razliko. Tako pa smo naredili zamenjave nekaterih ključnih igralcev ter namenoma nadaljevali z visokim pritiskom. Vedeli smo tudi, da nobena ekipa ne zmore takšnega pritiska skozi celotno tekmo in da bo sledil padec v fizičnem smislu. To se je tudi zgodilo. Ob koncu tekme so Mariborčani dvakrat zadeli in v nekaj minutah pokazali, kako zelo nevarni so,'' je pravilnost taktičnih odločitev v 2. polčasu pokomentiral trener Grabič.

Še enkrat trener ni mogel prehvaliti svojih fantov: ''Fantje so bili na tej tekmi izjemni. Prav tako na večini tekem v jesenskem delu prvenstva. Za nas je škoda, da se je prvenstvo za zdaj končalo, ker smo res začeli igrati dober nogomet in tudi nekaj poškodovanih fantov se je vrnilo. Fantje vse bolj sprejemajo našo vizijo, model igre, zahteve v igri ... Velike čestitke vsem igralcem za trud in velika odrekanja. Kljub ogromnim težavam s poškodbami, smo uspeli obdržati priključek z vrhom. Upam si trditi, da bi bili čisto na vrhu in igrali še boljši nogomet, če bi imeli samo za 50% manj poškodb. Logičen zaključek je, da imamo rezerve v kondicijski pripravljenosti. Na tem bo tudi največji poudarek v začetnih tednih priprav v januarju. Sedaj sledi lažji ritem treningov do 19. decembra in nato zaslužen premor do 12. januarja.''

Poleg načrta treningov za prihodnjo polovico sezone, je Dejan Grabič napovedal tudi naslednje: ''V strokovnem svetu sledijo temeljite analize minulega dela in načrtovanje naslednje pol sezone. Začeli smo s politiko prehajanja najperspektivnejših igralcev v močnejše selekcije in s tem bomo verjetno nadaljevali tudi spomladi. V ekipah (U19, U17, U17B in U15) bo mogoče prišlo do manjših kadrovskih sprememb. Nekateri bodo dobili priložnost tudi v članskem nogometu. Za nezadovoljne z minutažo bomo poskušali poiskati boljše rešitve. Najperspektivnejšim pa prav tako zagotoviti čim večjo minutažo in čim težje tekme.''

''Čestitke igralcem in trenerjem vseh selekcij za opravljeno delo," se je tudi ostalih v klubu spomnil Dejan Grabič.