26.1.2015

Kljub premoru veliko tekem mladih

Pretekli konec tedna so nogometaši mlajših selekcij NK Bravo odigrali kopico tekem, ekipe U9, U10 in U11 pa so se udeležile različnih turnirjev. Ekipa U13 je v zimski ligi na treh tekmah ostala neporažena. Proti NK Radomlje so še oddali točko, nato sta sledili dve čisti zmagi. Ekipi U9 in U11 sta nastopili na turnirju Rad igram nogomet, selekcija U10 pa se je udeležila turnirja v Ivančni Gorici.

U13: Zimska liga, Radomlje, 7. kolo,

NK Bravo - NK Radomlje 0:0

U13: Zimska liga,Radomlje, 8. kolo,

NK Bravo - NK Radomlje beli 5:2

''V preteklem kolu ZL smo se v Radomljah pomerili z domačima ekipama, U13 in U12. V prvi tekmi kljub pobudi in nekaj zrelih priložnostih nismo uspeli postaviti pike na i in tekma se je končala brez zadetkov, 0:0,'' je prvo od dveh tekem v Radomljah predstavil trener Luka Anžur in dodal: ''Po nekaj minutah premora nam je nasproti že stala domača ekipa, ki je imela v svojih vrstah eno leto mlajše igralce. Že v uvodnih minutah smo prevzeli pobudo, vendar le-te nismo uspeli kronati z zadetki, kar se nam je maščevalo in nasprotna ekipa je iz prostega stela povedla.''

Nadaljevanje tekme pa je bilo po notah NK Bravo. ''Stopili smo na plin, nanizali nekaj kombinatornih in domiselnih akcij, ter izid izenačili. Radomljani so po neodločnem posredovanju naše obrambe zopet povedli, vendar se nismo predali. Slika iz uvodnega dela tekma se je spremenila, lepo igro smo nadgradili tudi z evrogoli in končni izid je bil 5:2,'' je svoje fante pohvalil trener Anžur.

''Zahvaljujem se za pomoč s strani igralcev naše U12, ki so pustili zelo dober vtis in srčno ter borbeno igro,'' je leto dni mlajše fante pohvalil trener.

U13: Zimska liga, Ježica, 7. kolo,

NK Bravo - NK Ilirija 4:2

Ekipo U13 je naslednji dan čakala še ena tekma zimske lige, tokrat na Ježici. ''Po zaspanem in neprepričljivem začetku tekme na Ježici, proti ekipi ND Ilirija, smo v nadaljevanju strnili vrste in pokazali česa smo sposobni. Po prejetem zadetku sredi prvega polčasa smo ohranili mirne glave in uspeli izid izenačiti. Tako se je prvi polčas končal z 1:1. Med polčasoma smo se pogovorili in že takoj v nadaljevanju smo pokazali pravi obraz. Do izraza je prišla tudi boljša fizična pripravljenost, koncentracija pri osnovnih tehničnih elementih in  zaključkih napada. Tekma se je končala 4:2,'' je tekmo ocenil Luka Anžur in dodal: ''Fante bi rad pohvalil za všečno in srčno igro v Radomljah, ter predvsem za odigrani drugi polčas na Ježici. Za nami je bil še en naporen delovni teden, ki so ga fantje zelo dobro oddelali.''

In še kratek skok v prihodnost … ''Začeli pa smo že s pripravami na zelo močan turnir, ki se ga bomo v soboto udeležili v Zagrebu. V dvorani na zagrebške Velesejmu se bomo pomerili z vrstniki iz zvenečih hrvaških klubov: GNK Dinamo, GNK Hajduk in NK Varaždin ter iz sosednje Avstrije: SK Sturm iz Gradca.''

U10, turnir Ivančna Gorica

Po turnirju U10 v Ivančni Gorici je trener Rok Cizelj ocenil predstavo sovjih fantov: ''V soboto smo se z dvema ekipama udeležili turnirjev v Ivančni Gorici. Ekipa, ki je igrala v dopoldanskem času je, glede na preteklost pokazala napredek na področju posamične taktike in upoštevanju zahtev posameznih igralnih mest. Kot posledica je igra celotne ekipe iz tekme v tekmo delovala bolje. Prostora za napredek je sicer še ogromno, a glede na to, da je bila ekipa sestavljena iz igralcev, ki trenirajo manj časa in imajo zato v nogah manj treningov in tekem od ostalih menim, da smo na dobri poti. Ekipa, ki je igrala v popoldanskem času je igrala kombinatorno, se dobro odzivala v situacijah 1:1 v fazi obrambe in napada, je pa imela nekaj težav v izbiranju rešitev ob pripravi zaključka napada.''

''Ko potegnem črto sem z igro obeh ekip zadovoljen. Na tekme prenašamo vsebino s treninga, vidi se napredek vsakega posameznika in to je glavno. Ker so tekme nadgradnja treningov se na njih najbolj vidi v čem smo dobri in kje so rezerve, zato se bomo že v kratkem udeležili novih turnirjev. Teh se gotovo vsi veselimo,'' je razložil Rok Cizelj.