11.5.2015

U15 le še točko do naslova prvakov

Ekipa U15 je imela pretekli teden dvojni program, saj so odigrali tekmi 22. in 23. kola. Sredi tedna so igrali v gosteh pri ND Gorica in jih še drugič letos prepričljivo premagali. Bilo je 3:1. Konec tedna pa so igrali derbi prvenstva U15-zahod, ko so doma gostili NK Domžale. Tokrat so bili gostje boljši s 3:0 in tako naši ekipi preprečili predhodno slavje. Do naslova prvakov na zahodu jim manjka samo še ena točka.

U15, U15-zahod, 22. kolo

ND Gorica - NK Bravo 1:3 (1:2)
Brešan 5.; Ristov 8., Kolobarič 21., Svetlin 58.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Trener Darjan Šuštar je po tekmi proti Novogoričanom za našo spletno stran povedal: ''S tekmo proti Gorici sem skupno gledano zadovoljen, saj smo popolnoma zasluženo zmagali, znova bi rezultat moral biti višji, saj smo zastreljali obilo priložnosti. Edini cilj je bila zmaga, fantje so ga dosegli za kar jim čestitam.''

Ampak je perfekcionist Šuštar našel nekaj pomanjkljivosti. ''Nisem zadovoljen z načinom, kako smo tekmo odprli. Čeprav smo se na način igre, katero goji Gorica (dolge žoge v globino) pripravljali in sva z Aljažem na to opozarjala in smo to trenirali. Zadnja in vezna linija sta na začetku tekme zatajili in dobili smo ''nepotreben'' gol. Šepala je tudi faza priprave napada. Izrazito zaprt nasprotnik zahteva ogromno gibanja brez žoge, ustvarjanja praznega prostora in vtekanja, kar smo v prvi polovici prvega polčasa delali slabo. Kljub temu se je ekipa iz minute v minuto dvigovala in popolnoma smo prevladali, zopet pa so najkrajšo potegnile moje glasilke...''

Drugi polčas je bil boljši, suveren in rutiniran, škoda le zapravljenih priložnosti. Najbolj mi je žal prečke, ki jo je Al Mahič zatresel s ''škarjicami'' ... Ekipa zna zmagovati in to je v trenutku, ko postaja rezultatski vložek velik, pomembno, čeprav so fantje stari 15 let. Da znaš zmagovati in imaš takšno miselnost je kvaliteta,'' je svoje fante v ključnem delu sezone pohvalil trener Darjan Šuštar.

Poleg tega je še enkrat pohvalil navijače svoje ekipe: ''Veseli me tudi pozitivno vzdušje na tribunah. Tudi to na fante vpliva dobro. Razlika je, če se tudi za slabšo potezo iz tribune sliši spodbuda in ne nerganje...''

U15, U15-zahod, 23. kolo

NK Bravo – NK Domžale 0:3 (0:1)
Gregorin 10., 42., 67.
RK: Kurtovič 58./ NK Bravo

Kratek in jedrnat pa je bil po porazu proti NK Domžale trener Darjan Šuštar: ''Čestitke gostom za izjemno tekmo in zasluženo zmago. Tako kot jeseni, ko smo sicer zmagali mi, smo bili znova nadigrani. Kvaliteta ekipe in trenerja je nesporna, res so dobri!''

''Ampak prvenstvo traja 26. kol, treba je biti konstanten in čim manj izgubljati. To pa uspeva nam.''

''Poraz, ki smo ga tokrat doživeli je v nekem smislu dobrodošel. ''Kar je preveč, še s kruhom ne paše'' in dobro je, da smo pred zaključkom prvenstva na realnih tleh,'' je za konec razmišljal Darjan Šuštar.