11.5.2015

Vse selekcije NK Bravo slavile!

Za ekipami, ki so igrale tekme ta konec tedna, je zelo uspešno prvenstveno kolo. Prav vse ekipe, ki so stopile na igrišča so premagale ali remizirale z nasprotniki. Ekipa U17 B je premagala NK Rudar Trbovlje. Ekipi U13 sta gostovali. Prvi so premagali MNC Vrhnika, ekipa B pa je remizirala z NK Dob. Ekipi U12 sta ugnali ND Slovan in NK Ihan. Slednji so zmagali po zaostanku z 0:2. Na delu sta bili tudi selekciji U11 in U9.

U17B, 2. SKL, 22. kolo

NK Ivančna Gorica - NK Rudar Trbovlje 2:1 (2:1)
Hočevar 14., Dacar 30.;Krajnc 39.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

''Povsem zaslužena zmaga nad neugodnim nasprotnikom iz Trbovelj,'' je začel Primož Zver in nadaljeval: ''Od začetka tekme smo krenili napadalno v igro in si pripravljali priložnosti in samo naši nespretnosti se lahko gostje zahvalijo, da smo zadeli samo dvakrat. Vse te zapravljene priložnosti so privedle do tega, da so gostje v zadnji minuti 1. polčasa znižali rezultat po naši veliki napaki v obrambi. Ob vsem tem bode v oči dejstvo, da se te napake dogajajo zaradi neodgovornosti posameznikov, kar pa ima za posledico, da zaradi tega trpi celotna ekipa.''

''Pomembno je, da smo kljub vsemu tekmo zmagovito pripeljali h koncu, saj smo zaradi podobnih vložkov v prejšnjih tekmah že izgubljali točke. V 2. polčasu smo nadaljevali z napadi, priigrali smo si tudi kar nekaj lepih priložnosti, ki pa jih nismo realizirali. Nasprotnik je v tem obdobju pretil predvsem iz prekinitev in protinapadov, ki pa smo jih z skupnimi močmi uspešno nevtralizirali,'' je drugi polčas opisal trener Primož Zver.

''Čestitke fantom za prikazano in upam, da bomo v tem slogu nadaljevali tudi v preostalih 4 tekmah, ki nas še čakajo v tej sezoni,'' je za konec dodal trener Zver.

U13A, 1. MNZ liga mlajši dečki, 17. kolo

MNC Vrhnika – NK Bravo 1:3 (1:0)

Trener Luka Anžur je takole videl tekmo svoje ekipa U13 A: ''Športno soboto je na Vrhniki odprla Ekipa A. Tekmo smo dobro odprli, imeli pobudo vendar so po izgubljeni žogi na sredini igrišča edino priložnost izkoristili domačini. Do konca prvega polčasa smo imeli kar nekaj "zrelih" priložnosti, ki pa jih zaradi nezbranosti nismo unovčili.''

''V drugem polčasu je bila podobna slika. Pobuda na igrišču in veliko neizkoriščenih 100% priložnosti. Do 5 minut pred koncem smo neuspešno lovili rezultat. Zopet smo izpeljali lepo akcijo po desni strani in le uspeli zadeti, ter poravnati rezultat na 1:1. Vodstvo na tekmi nam je prinesel zvito izveden prosti strel, piko na i pa smo postavili prav v zadnji minuti srečanja,'' je tekmo proti Vrhniki videl trener Anžur.

''Domačinom čestitam za disciplinirano in čvrsto igro v fazi obrambe, svojim fantom pa za nepopustljivo igro do zadnje minute.''

U13B, 2. MNZ liga mlajši dečki, 17. kolo

NK Dob  – NK Bravo 1:1 (0:1)

''Ravno ko se je glava malo ohladila, že se je začel derbi na Dobu.''

Trener Anžur je opisal tudi drugi tekmo tedna svoje selekcije: ''Trdno odločeni, da popravimo vtis iz jesenskega dela prvenstva, smo v tekmo krenili zelo odločno, leteli smo po igrišču. Kmalu se je pritisk na njihovo zadnjo linijo obnesel in rezultat na semaforju je kazal 0:1. Nadaljevali smo v visokem ritmu, vendar nam je nasprotna ekipa vrnila z isto mero. Gledali smo zelo dober nogomet, poln tempa. Kljub priložnostim na obeh straneh se rezultat do premora ni spremenil.''

''Drugi polčas smo začeli preveč pasivno in pobudo je začela prevzemati domača ekipa. V ožji obrambi smo dobro držali formacijo in odbijali njihove napade, v tranziciji pa nas je "zmanjkalo" in nismo bili več nevarni za njihov gol,'' je razlog za pobudo domačih videl Luka Anžur.

''Dve napaki sodnika sta nasprotni ekipi prinesli prosti strel s strani. Prvi napad smo uspeli odbiti, v drugem pa smo premalo odločno odreagirali in domača ekipa je dobesedno "zabila'' izenačujoči gol. Tekma se je tako končala z 1:1 in oboji smo bili lahko zadovoljni z rezultatom.''

Še napoved za prihodnje dni:  ''V sredo nas čaka zaostala tekma B ekipe v Moravčah, v nedeljo pa novi tekmi. V goste na Belinko prihajata ekipi iz Medvod in Ivančne Gorice,'' je zaključil trener Anžur.

U12 B, MNZ liga, mlajši dečki, skupina 1, 15. kolo

ND Slovan – NK Bravo 1:5 (1:2)

Trener Matej Škrbec je po tekmi povedal: ''Prva jutranja tekma ekipe U12 proti ND Slovan se je že na začetku začela burno, kajti za prvo polovico prvega polčasa smo bili primorani v gol postaviti igralca. Ko pa smo uredili našega vratarja, smo prevzeli tudi vse vajeti igre v svoje roke. Do konca smo nadzorovali potek srečanja. Napadali smo skozi celotni dvoboj. Videla se je naša želja, borbenost in tehnično znanje. Zaradi vsega naštetega smo si priigrali zasluženo zmago.''

''Čestitam vsem fantom za pravi pristop,'' je ekipo pohvalili Matej Škrbec.

U12 A, MNZ liga, mlajši dečki, skupina 2, 15. kolo

NK Ihan – NK Bravo 2:3 (2:0)

Trener Jan Zibelnik je po tekmi proti NK Ihan takole videl dogajanje na igrišču: ''Tekmo proti Ihanu smo začeli premalo odločno in samozavestno, zato smo zopet dolgo potrebovali da smo razvili svojo igro. Premalo smo izkoriščali prazen prostor, predvsem širino. Nasprotnik je bil sicer nenevaren, vendar je uspel iz dveh naših napak dvakrat zadeti. Na odmor smo odšli z zaostankom.''

''V drugem polčasu so fantje dobro reagirali in začeli z našo prepoznavno hitro igro v napadu in agresivnim odvzemanjem takoj po izgubljeni žogi. To nam je omogočilo hitro izenačenje in nato zasluženo vodstvo, ki pa ga žal nismo uspeli še povečati. Fantom moram čestitati za prikazan odnos in igro v drugem polčasu, prav tako za mirnost in osredotočenost kljub zaostanku.''

''V prihodnje moramo poskrbeti, da nasprotnikom ne omogočimo lahkih golov, saj bo to proti kvalitetnejšim ekipam lahko odločilno,'' je zaključil Jan Zibelnik.

U11, CICIBANI U11

NK Bravo - NK Svoboda

Po sredini tekmi proti NK Svoboda je trener Boštjan Oblak za našo spletno stran povedal: ''Skozi celotno tekmo smo pokazali veliko lepih nogometnih potez in bili boljši nasprotnik, dosegli smo veliko golov, ki so bili rezultat tako ekipne, kot tudi individualne kvalitete igralcev. Fantom lahko čestitam za resen pristop, za borbenost ter za prikazano nogometno znanje. Nasprotniku pa se lahko zahvalimo za fair play skozi celotno tekmo.''

NK Bravo - NK Dolomiti Dragomer

Trener Oblak pa je po tekmi proti NK Dolomiti Dragomer povedal: ''Za razliko od sredine tekme smo bili tokrat zelo oslabljeni, tako da smo imeli na vsaki strani le po eno menjavo. Kljub temu smo prikazali štiri všečne predstave, ki bi se lahko z malo sreče rezultatsko obrnile tudi v našo korist. Fantje so pokazali veliko znanja in veliko novih idej, žal pa smo v zaključni fazi ostali premalo zbrani in žoge nismo uspeli spraviti v nasprotnikov gol. Nasprotniku lahko čestitamo za izredno čvrsto in borbeno predstavo, saj že dolgo nismo imeli nasproti ekipe, ki bi se nam tako postavila po robu.

U9, Turnir v Črnučah

Trener Boštjan Oblak pa je ta konec tedna vodil tudi ekipo U9. ''V Soboto smo se z ekipo U9 zbrali v Črnučah na turnirčku U9 MNZ Ljubljana. Igrali smo proti ekipam: ND Črnuče, NK Vrhnika, NK Logatec. Prav na vseh tekmah smo pokazali všečno igro, prevladovali smo v igri 1:1 , naredili smo korak naprej pri ekipni igri, najbolj pomembno je, da smo se vsi skupaj zabavali. Čestitke za prikazano in le tako naprej.''