20.5.2015

Odlični predstavi proti vodilnima ekipama

Ekipa U17 B je imela ta teden kar dvojni program oz. bodo v sedmih dneh odigrali kar tri prvenstvene tekme. Konec prejšnjega tedna so igrali doma proti NK Radomlje. Odlično so tekmo odprli, povedli z 2:0, a nato v 1. polčasu prejeli še tri gole. Podobno dobro so začeli tekmo proti NK Britof, povedli proti drugouvrščeni ekipi prvenstva, na koncu pa je bil rezultat srečanja 1:1. Že v nedeljo jih čaka nova tekma.

U17B, 2. SKL, zaostala tekma 23. kolo,

NK Britof - NK Ivančna Gorica 1:1 (1:1).
Tomić 40.; Dacar 16.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Po tekmi je bil trener Primož Zver zadovoljen s prikazanim na Gorenjskem, saj je bila njegova ekipa precej oslabljena. ''Odigrali smo prestavljeno tekmo z drugouvrščeno ekipo lige Britofom. Na gostovanje smo se odpravili zelo zdesetkani, zato smo se na to tekmo temu primerno tudi pripravili. Gostiteljem smo prepustili navidezno iniciativo, mi pa smo bolj prežali na protinapade, saj nam samo igrišče in razmere v ekipi kaj drugega tudi ni dovoljevalo. V prvem polčasu smo tudi en protinapad lepo izpeljali in še lepše zadeli. Domači so do konca polčasa napadali, ampak izrazitih priložnosti si niso pripravili, vse do zadnje sekunde 1. polčasa, ko so zadeli iz kota, kjer smo slabo skakali. Res pa je, da je ta kot videl samo glavni sodnik, ki je svoje delo drugače zelo korektno opravil.''

''V 2. polčasu je bila igra zelo podobna prvemu, mi smo prežali na svoje priložnosti iz protinapadov in 100% priložnost smo dočakali 3 minute pred koncem tekme, ko je žoga le za las zletela mimo gola. Domači so v tem obdobju napadali, ampak resne priložnosti iz igre si niso pripravili, bili pa so nevarni ob prekinitvah, kjer pa smo tudi z nekaj sreče dobro posredovali,'' je 2. polčas opisal trener Zver.

''Na koncu je točka zaslužena, saj so bili fantje nagrajeni za svojo borbenost in odnos. Res pa je, da smo pred 3 dnevi izgubili tekmo, ko si tega nismo zaslužili, tako da se na koncu stvari nekako poravnajo,''  je zadnji dve tekmi primerjal Primož Zver in napovedal že tretjo tekmo v tem tednu: ''Že v nedeljo je nova tekma na kateri moramo ponoviti predstave z zadnjih tekem in nadgraditi današnji rezultat.''

U17B, 2. SKL, 24. kolo,

NK Ivančna Gorica - NK Radomlje 2:3 (2:3)
Hočevar 7., Kovačič 11.; Kopitar 14., 36., Agovič 18.,

Izjemo so nogometaši Ivančne Gorice začeli dvoboj proti vodilni ekipi 2. SKL. Primož Zver: ''Tokrat smo igrali proti prvo uvrščeni ekipi lige, vendar pa sam začetek tekme ni kazal takega razmerja na lestvici. Odlično  smo začeli tekmo in v uvodnih 15 minutah povedli 2:0 in prevladovali v igri. Vendar je nato sledilo enakovrednih preostalih 25 minut, kjer smo si oboji pripravljali priložnosti, ki pa so jih gostje izkoriščali mi pa žal ne. Zgodil se je popoln preobrat in gostje so povedli z 2:3. Škoda je bilo teh zadetkov, saj smo jih prejeli po predložkih na katere smo opozarjali pred tekmo, saj smo vedeli, da je nasprotnik v tem elementu bistveno močnejši od nas.''

''V drugi polčas smo krenili mirno in samozavestno, saj je bil ves čas prisoten občutek, da lahko igramo z njimi. Skozi ves preostanek tekme lahko mirno povem, da smo bili bistveno boljši nasprotnik in posledično smo si priigrali kar 4 izredne priložnosti za dosego zadetka, ki pa jih je izvrstno izničil gostujoči vratar. Na koncu tekme je ostal slab priokus, saj smo se vsi zavedali, da danes ni zmagala boljša ekipa, ampak srečnejša ekipa,'' je nekoliki obžaloval končni rezultat trener Zver.

''Za tokratno predstavo lahko fantom samo čestitam in jih pohvalim za igro. Res je, da so se pojavljale napake, ki pa se jih da odpraviti in tudi to bomo poskušali storiti v prihodnjih dneh.,'' je zaključil Primož Zver.