21.5.2015

Mlajše ekipe NK Bravo so znova pokazale in dokazale, da na treningih delajo dobro in svoje znanje prenašajo na tekme. Ekipa U14 je sicer izgubila proti NK Olimpija, a so boljši vtis pustili leto dni mlajši nogometaši, ki so prijatelje iz Bežigrada v četrtfinalu MNZ pokala premagali s 3:0. Sicer pa so imeli nogometaši U13 na sporedu še dve tekmi. Izkazali so se tudi igralci U12. Ekipi U10 Bravo B in C sta doma gostili turnirja skupine 2 in 3.

U14: 2. liga starejši dečki, 17. kolo,

NK Bravo – NK Olimpija 0:6

U13, 2. MNZ liga, mlajši dečki, 18. kolo,

NK Bravo B – NK Jezero Medvode 0:2 (0:1)

Trener Luka Anžur je po tekmi svoje B ekipe povedal: ''Tekmo proti NK Medvode smo zopet odprli zelo rezervirano in premalo odločno. Prepočasna igra pri gradnji napada in individualne napake so nasprotniku že v uvodni fazi tekme omogočile zadetek.''

''Po prejetem zadetku smo sicer nekoliko več poizkušali igrati, vendar nam razigrani in prehitri nasprotnik ni dopustil prav veliko. Kljub pogovoru med polčasom v drugem delu nismo uspeli dodati plin. Nasprotna ekipa je izkoristila še eno našo napako in končni izid je bil 0:2,'' ni bil najboljše volje trener Anžur.

U13, 1. MNZ liga, mlajši dečki, 18. kolo,

NK Bravo A – NK Ivančna Gorica-Trebnje 10:1 (5:1)

Trener Luka Anžur pa je imel več veselja ob zmagi njegove A ekipe. ''Tekmo proti NK Ivančna Gorica Trebnje smo odprli na povsem drugačen način. Izkoristili smo zelo dobro pripravljeno igrišče, žoga je potovala mnogo hitreje kot na prejšnjih tekmah in tudi igralci so med seboj delovali mnogo bolj povezano kot na prejšnjih tekmah. Kljub temu, da realizacija še ni bila na želeni ravni je bil rezultat konec prvega polčasa 5:1. V drugem delu se nismo ustavili in dosegli enako število zadetkov, prejeli pa nismo nobenega.''

''Fantom čestitam za prikazano željo in borbo, nasprotni ekipi pa za korektno igro,'' je tekmo proti Dolenjcem ocenil trener Anžur.

''V petek se bodo začele tekme 19. kola, odšli bomo na gostovanje na Ježico k ekipi NK Interblock, v nedeljo pa na najdaljše gostovanje k ekipi Kolpe,'' je nove tekme napovedal trener Anžur.

U12: mlajši dečki, U12 - skupina 2, 16. kolo,

NK Dolomiti – NK Bravo B 0:4 (0:0)

Trener Jan Zibelnik je po tekmi ekipe U12 povedal: ''V Dobrovi nas je tokrat pričakala razigrana ekipa z nekaj mlajšimi igralci, ki pa so se izkazali s hitrostjo in borbenostjo. V prvem polčasu so nam povzročali precej preglavic. Fantje so zaradi nekaj rotacij v ekipi potrebovali kar nekaj časa, da jim je steklo. V drugem polčasu smo začeli dominirati s hitrimi napadi po bokih in tudi začeli zadevati. Zadnjih 10 minut smo odigrali z igralcem manj in moram pohvaliti fante za samostojno in zrelo reakcijo. Ocenjujem, da dobro napredujemo in se veselim vedno močnejših nasprotnikov.''

U10, TURNIR, skupina 2 in 3

Trener Rok Cizelj je bil tokrat s svojo ekipo U10 gostitelj turnirja na ŠPL-ju. Po turnirju je povedal: ''Ponovno smo se zbrali in odigrali nova dva prvenstvena turnirčka. Vesel sem, ker se vse bolj vidi sad dela, ki smo ga opravili v preteklih letih. Seveda še vedno ostajajo rezerve vseeno pa menim, da smo lahko tokrat resnično videli veliko dobrega. Vse boljše razumevanje igre, večja natančnost pri izvajanju tehničnih elementov (sprejemi, podaje ...) in na nekaterih tekmah tudi večja učinkovitost pri zaključevanju napadov. Napake, ki so se pojavile bomo tako kot vedno vzeli v obzir in jih poskušali skozi trening odpraviti.''

''Tudi tokrat hvala staršem za športno navijanje in pomoč pri organizaciji domačega turnirja,'' je zaključil trener Cizelj.