26.5.2015

Senica znova pozitivna izkušnja

V tem prvenstvenemu kolu pri mlajših selekcijah niso prevladovale zmaga, a so vse ekipe znova dokazale, da lahko prenesejo znanje s treninga na tekme. Zmage so se veselili fantje U13 B, ki so v Podzemlju s 3:0 ugnala NK Kolpa. Ekipa U10 in U11 sta bili na mednarodnem turnirju v Senici, kje sta ekipi pokazali obilo nogometnega znanja.

U13: 1. MNZ liga, mlajši dečki,  19. kolo

NK Interblock - NK Bravo A 4:3

Luka Anžur je tekmo, ki so jo njegovi varovanci odigrali v petek, takole ocenil: ''Preveč zaspan in neodločen začetek tekme nas je pahnil v zelo težak položaj. Že po 10 minutah tekme smo zaostajali z 0:3. V nadaljevanje smo se prebudili, začeli igrati kot smo se dogovorili in kmalu uspeli znižati rezultat. Hitra in povezana igra ter dobro medsebojno sodelovanje so pred koncem prvega polčasa obrodili sadove, izid smo znižali na 3:2.''

''V drugi polčas smo krenili tako kot smo končali prvega. Trdno odločeni, da popravimo slab vtis iz začetka tekme. Zelo razigrani in v dobri tekaški formi smo priložnosti nizali eno za drugo. Žal smo bili v nadaljevanju zopet premalo natančni in neodločni pred nasprotnikovim golom. Nespretno posredovanje v ožji obrambi je nasprotniku dopustil, da je izid povišal na 4:2. Do konca tekme smo sicer uspeli še enkrat zadeti, za izenačenje pa nam je zmanjkalo časa. Nasprotni ekipi čestitam za korektno igro, svojim fantom pa za nepopustljivo igro prav do zadnjega žvižga,'' je 2. polčas videl trener Anžur.

''Nov delovni teden bomo izkoristili za dobro pripravo na naslednjo tekmo, ko v goste prihaja ekipa NK Rudar iz Trbovelj. Tekma se bo v soboto začela ob 11.30,'' je naslednjo tekmo ekipe A napovedal Anžur.

U13: 2. MNZ liga, mlajši dečki,  19. kolo

NK Kolpa - NK Bravo B 0:3

''Na najdaljše gostovanje v 2. ligi mlajših dečkov smo se odpravili v nedeljo. V sončnem vremenu nas je pričakala ekipa Kolpe iz Podzemlja,'' je potovanje v Belo krajino začel trener Anžur.

''Trdno odločeni, da popravimo slabši vtis iz prejšnjih tekem, smo dobro krenili v srečanje. Ker iz dveh zrelih priložnosti nismo uspeli zadeti, bi se nam to kmalu maščevalo. Nespretno posredovanje v našem kazenskem prostoru je domači ekipi omogočilo izvajanje kazenskega strela, ki pa je na našo srečo letel čez gol. Prišlo je zelo slabih deset minut, ko smo nasprotni ekipi pustili preveč prostora. Vršili so nenehen pritisk na našo zadnjo linijo, vendar smo mrežo ohranili nedotaknjeno. V nadaljevanju smo izpeljali nekaj hitrih protinapadov in zasluženo tudi povedli. Srečno dosežen gol je "presekal" nasprotno ekipo in pred koncem prvega polčasa smo izid povišali na 0:2,'' je prvi polčas videl trener Anžur in dodal: V drugem polčasu smo mirno nadzorovali potek tekme in s še enim doseženim golom zasluženo osvojili nove ti točke. Tako domači ekipi kot mojim fantom čestitam za borbeno tekmo, polno tempa. Kljub nekaterim napakam smo videli lep nogomet.''

Vljudno vabljeni na predzadnjo domačo tekmo, v soboto bomo ob 9:00 odprli športno soboto, proti ekipi Arne Tabor 69,''
je vse na tekmo povabil Luka Anžur.

U12: MLAJŠI DEČKI, U12 - SKUPINA 2, 17. KOLO,

NK Bravo - NK Olimpija  2:3

Trener Matej Škrbec je po tekmi za našo spletno stran povedal: ''Z ekipo NK Bravo B smo na deževno soboto na Belinki gostili sosede iz Olimpije. Tekma je bila odigrana na zelo visokem nivoju, z veliko teka in zanimivimi nogometnimi potezami. Gostje so po naši napaki prehitro povedli. Nato pa smo hitro prevzeli pobudo in prevladovali celotni prvi polčas. Na odmor smo odšli z minimalnim vodstvom. V težkih pogojih, z veliko dežja smo v drugem polčasu želeli povišati svoje vodstvo, vendar nam je ob vsakem strelu malce zmanjkalo. V zadnji četrtini obračuna pa smo zelo popustili in dovolili gostiteljem nekaj neblokiranih strelov proti vratom, iz katerih so zadeli še dva lepa gola.''

''Fantom moramo vseeno čestitati za pravi pristop na tekmi.''

U10, turnir Senica (SVK)

Trener Rok Cizelj je po 3-dnevnem gostovanju na Slovaškem povedal: ''Tudi letos smo se že tradicionalno udeležili turnirja v Senici. Če nam je bilo pretekla leta na Slovaškem pošteno vroče nas je letos za spremembo, vsaj v soboto, dobro namočilo. Kljub temu so bili pogoji za igro, kot vedno, na zelo visokem nivoju. Cilj udeležbe na tem in drugih podobnih turnirjih je primerjava z vrstniki iz drugih okolij. Igra na tem nivoju poteka hitreje, nasprotniku so v dvobojih bolj čvrsti, na voljo je manj prostora in tudi manj časa za sprejemanje odločitev. V takih pogojih je lahko ekipa uspešna le, če da na vsaki tekmi vse od sebe. Če smo po lanskem turnirju ugotovili, da je bila naša največja pomanjkljivost pomanjkanje čvrstosti v dvoboji 1:1 in smo to po mojem mnenju skozi celotno sezono dobro popravili si lahko po letošnjem turnirju zastavimo nove cilje glede napredka v naslednji sezoni. Glede ideje v igri menim, da nismo veliko zaostajali in sem s prikazanim zelo zadovoljen. ''

''Sploh če primerjam igre, ki smo jih prikazali preteklo leto in letos menim, da je viden očiten napredek. Tista področja, ki jim moramo v prihodnje posvetiti največ pozornosti so ... natančnost pri izvedbi tehničnih elementov v največji hitrosti, hitrost sprejemanja odločitev, izbiranje pravih odločitev glede na situacijo na igrišču in predvsem zbranost. Prav pomanjkanje zbranosti tako pred našim kot tudi nasprotnikovim golom je bila po mojem mnenju največja pomanjkljivost,'' že proti novi sezoni gleda Rok Cizelj.

''Čestitke fantom za prikazano na in zunaj igrišča. Zahvale pa seveda tudi staršem za bučno podporo s tribun.''