22.8.2015

3. SNL: V Trbovljah padel NK Rudar z 2:1

Težko pričakovana prva tekma 3. SNL-center je za ekipo AŠK Bravo. Na pregovorno težkem gostovanju v Trbovljah so se varovanci trenerja Boštjana Krefta dobro odzvali na domači pritisk in uganil NK Rudar Trbovlje z 2:1 (1:0). Strelca za AŠK Bravo sta bila Siniša Marinovič in novinec Jaka Corn.

Člani, 3. SNL-center, 1. kolo

NK Rudar Trbovlje – AŠK Bravo 1:2 (0:1)
Cigole 68.; Marinović 20. (11-m), Corn 60.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Po tekmi v Trboljah je svoje videnje prve tekme v 3. SNL-center podal kapetan AŠK Bravo Matevž Fortin: ''Kljub prvi tekmi za našo ekipo v tem tekmovanju nervoze v slačilnici nisem čutil. Bolj smo si sami otežili delo z razpletom tekme. V 1. polčasu smo imeli veliko priložnosti, a smo zadeli zgolj enkrat. Priložnosti smo nizali tudi v 2. polčasu, povedli tudi z 2:0, a prejeli precej naiven gol in tako nasportniku dovolili, da je v zadnji tretjini tekme še bolj napadel.''

''Vedeli smo, da bo v Trbovljah težka tekma, a smo na koncu le uspeli zmagati z 2:1. Rezultat je tisti, ki šteje in iz Zasavja smo odnesli prve tri točke. Pomembno je, da smo prvenstvo začeli z zmago in si tako še nekoliko dvognili samozavest in zaupanje v našo ekipo,''
je po tekmi razmišljal Fortin, ki ni tekme odigral povsem zdrav. V ponedeljek ga je ''uščipnilo'' v hrbtu in tako je skoraj brez treninga ''odigral s 70% moči. Stisnil sem zobe in poskušal ekipi pomagati na čim boljši način.''

Ekipo AŠK Bravo že v sredo čaka prva tekmo MNZ pokala proti NK Radomlje (2. SNL), nato pa že v soboto še eno gostovanje v Zasavju. Tokrat se ekipa Boštjana Krefta odpravlja k NK Zagorje. ''Zagorjani so zagotovo eni od kandidatov za 1. mesto v ligi, zato nas znova čaka težko delo. Mi gremo še enkrat v Zasavje po zmago in nove 3 točke, vemo pa, da nam ne bo lahko zmagati pri njih. Gre za eno najtežjih gostovanj v ligi, a to ne pomeni, da jih ni moč premagati na njihovem igrišču,'' optimistično na tekmo 2. kola 3. SNL-center gleda Matevž Fortin.