31.8.2015

U15 še 4. zapored U19 in U17 pri Triglavu

Ekipa U15 nadaljuje s pohodom v prvenstvu U15-zahod. Tokrat so na drugi domači tekmi gostili ekipo NK Idrija-Tolmin in visoko zmagali. Tokrat so vrstnike premagali s 5:0 in ostajajo brez oddane točke ter posledično na vrhu prvenstvene lestvice. Ekipi U19 in U17 sta gostovali v Kranju pri Triglavu. Tako kadeti kot mladinci so pokazali všečno igro, a sta obe kranjski ekipi slavili z 2:1.

U19, 1. SML, 4. kolo

NOGA Triglav – NK Bravo 2:1 (1:0)
Kopač 23., Beganovič 85. (11-m); Ninkovič 65.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Trener Aleš Arnol je po tekmi proti NOGA Triglav takole doživel srečanje v Kranj: ''Doživeli smo prvi prvenstveni poraz, katerega si po mojem mnenju nismo zaslužili. Tekmo smo sicer slabo odprli saj so domačini prevladovali v večjem delu prvega polčasa, a smo ob zaključku le tega, nivo naše igre dvignili in s tem nadaljevali skozi večji del drugega polčasa. Igralci so potrdili dobro kondicijsko pripravljenost, saj smo uspeli izvajati presing na nasprotnika praktično skozi celoten drugi polčas, kar pa se nam na žalost na koncu ni obrestovalo. Po lepi akciji v kateri smo dosegli izenačujoč zadetek, smo nanizali še lepo število priložnosti a nismo uspeli zadeti.  Namesto da bi prešli v vodstvo, smo bili za našo neučinkovitost kaznovani z zadetkom iz najstrožje kazni. Po prerivanju in gneči v kazenskem prostoru, je prišlo do sicer nenamernega igranja z roko in posledično dosojene enajstmetrovke.

Na žalost se je še enkrat več  potrdilo nepisano nogometno pravilo: Kdor ga ne da, ga dobil ''Tudi po drugem prejetem zadetku, smo nadaljevali s pritiskom na nasprotnika, a bili kljub ustvarjenim priložnostim v zaključku premalo zbrani.''

''Rezultat ni povsem realen pokazatelj dogajanja na igrišču, a kljub vsemu čestitke nasprotniku za pošteno igro ter zmago in osvojene točke. Ne glede na to, da smo tudi na pretekli tekmi nastopili močno oslabljeni, mislim, da smo si po prikazanem zaslužili vsaj točko. Verjamem, da nas bo sreča nagradila, če jo bomo še naprej tako močno izzivali, saj igralcem borbenosti in pravega pristopa za enkrat ne gre očitati,''
je svoje fante pohvali trener Arnol.

U17, 1. SKL, 4. kolo

NOGA Triglav – NK Bravo 2:1 (2:1)
Kopač 23., Begović 85. (11-m); Zec 39. (a.g.)

U15, U15-zahod, 4. kolo,

NK Bravo - NK Idrija Tolmin 5:0 (3:0)
Gradišar 2., 21., 34., Kozlevčar 37., Zagorac 69.

Zahteven razpored na začetku tekmovalnega leta je že terjal davek. Trener Primož Zver je po tekmi proti NK Idrija-Tolmin povedal: ''Po napornem ritmu treningov in tekem v preteklih dneh so tudi nas načele poškodbe in utrujenost, tako, da sta na tej tekmi v prvi ekipi debitirala tudi dva mlajša fanta iz selekcije U14, ki sta s svojo igro pokazala, da lahko v prihodnje resno računamo tudi na njiju.''

''Od samega začetka tekme smo prevladovali na igrišču, poskušali smo z igro priti do nasprotnikovih vrat, kar nam je na trenutke uspevalo, na trenutke pa ne, saj smo poskušali na silo z nekaterimi podajami, ki niso bile najbolj pametne v tistih situacijah. Bili smo premalo potrpežljivi in natančni v zadnjih podajah,'' je kljub izdatnemu vodstvu s3:0 nekaj napak našel trener Zver.

''V drugem polčasu je bila slika podobna, gostje niso ogrožali naših vrat, mi pa smo poskušali zabiti še kakšen zadetek, kar nam je uspelo v 2. polčasu še dvakrat. Predvsem zadnji gol je bil zame najlepši, saj je bil izigran na lep način in to je tisto, česar bil rad videl več v prihodnje. Individualna kvaliteta posameznikov ni sporna, kot ekipa pa moramo še marsikaj postoriti, da bomo še boljši,'' je analizo tekme zaključil Primož Zver in dodal: ''Čestitke fantom za zmago, vendar pa so naše misli že usmerjene naprej, saj nas v prihodnjih dneh čakajo zanimive tekme z našimi sosedi.''