5.10.2015

Dve domači tekmi proti Mariboru in gostovanje na Primorskem. Naše selekcije U19, U17 in U15 so odigrale tekme 9. kola posamičnega prvenstva in iztržile dober skupni rezultat. Mladinci so s 3:1 prepričljivo ugnali NK Maribor, medtem ko so kadeti na tekmi proti Štajercem izgubili z 0:1. Sijajno sezono nadaljujejo fantje ekipe U15, saj so še naprej na prvem mestu zahodnega dela prvenstva. Za novo zmago v sezoni so z minimalnim rezultatom premagali ekipo NK Jadran Dekani.

U19, 1. SLOVENSKA MLADINSKA LIGA 15/16, 9. KOLO:

NK Bravo - Maribor 3:1 (0:0)

David Škrbec 51. (11m), Jaka Lapanja 56., Tilen Šilc 75.; Štor 68.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

"Po mojem mnenju smo bili tokrat priča pravi prvoligaški mladinski tekmi, za kar sta seveda zaslužni obe ekipi na igrišču. Tako Mariborčani kot mi, smo poizkušali z agresivnim pritiskom na nasprotnikovi polovici, kar je vplivalo na tempo, kater je bil skozi skoraj celotno tekmo zelo visok. Hitri prehodi iz ene faze igre v drugo, agresivnost, nenehen “pritisk z žogo” in konkretnost v fazi napada so zaznamovale tekmo," je uvodoma povedal trener naših mladincev Aleš Arnol.

"Od prve minute, nasprotnikom nismo dovolili, da bi razvili svojo igro. Z nenehnim pritiskom smo uspeli skozi večji del tekme igro kontrolirati in ustvarjati priložnosti. Igralci so bili zbrani, agresivni in pravočasni pri izvajanju svojih nalog kar je prinašalo uspeh v igri. V tej je sicer manjkalo nekaj več mirnosti v trenutkih, ko bi morali zadržati posest in na ta način kontrolirati igro. Predvsem v prvem delu smo bili preslabi, ko je bilo potrebno odigrati zadnjo podajo, saj smo prehitro in preveč na silo iskali igro v globino. Kljub vsemu, smo že v prvem delu prišli do lepih priložnosti in bili zelo konkretni tako skozi igro kot ob prekinitvah. V drugem delu, smo uspeli premoč potrditi z dvema hitrima zadetkoma. Najslabši del naše igre je sledil po doseženem drugem zadetku, saj smo v naslednjih 20 minutah prenehali izvajati pritisk na nasprotnika in bili v igri preveč nezbrani. Po prejetem zadetku, smo ponovno kvalitetno odreagirali in prikazali obraz iz pričetka srečanja ter zmago potrdili še s tretjim zadetkom. Igralci, ki so vstopali v igro, so s pravim pristopom ekipi dodali kvaliteto in pravo energijo ter poskrbeli za ponoven dvig nivoja igre," še dodaja "šef" naših mladincev.

"Prvenstveno srečanje smo čakali praktično tri tedne, kar nam je omogočalo da smo čas namenili nadalnjemu razvoju modela igre in nadgradnji kondicijske priprave, ki je osnova za igranje na visokem nivoju. Igralci so v vmesnem obdobju kljub napornemu ritmu treningov trenirali zelo dobro. Čestitke za lepo predstavo ter osvojene nove tri točke. Tekma je za nami in je za nas že zgodovina. Od preteklega dela se v nogometu ne živi, zato je tekmo potrebno pozabiti saj nas že jutri čaka nov dan, nov trening in že v sredo nova preizkušnja. Oktober bo potekal v napornem ritmu, saj bomo ob prvenstvenih tekmah nadaljevali tudi s tekmovanjem v pokalu," je zaključil Arnol.

Pogled na lestvico je čedalje lepši. NK Bravo, ki je izpustil dve tekmi prvenstva, se nahaja na devetem mestu.

Aljoša 18.

"Pred tekmo smo si za rezultatski cilj zadali tri točke. Glede na to, da so za nami trije miniciklusi napornih in uspešnih treningov, smo bili z razlogom optimisti. Rezultatsko se nam na koncu ni izšlo. Kljub temu pa smo lahko z igro in napredkom fantov zelo zadovoljni. Stvari, ki smo jih trenirali prejšnji teden, so naši igralci zelo dobro prenesli na tekmo. Škoda, da nismo v prvem polčasu povedli in prevzeli popolno kontrolo na igrišču. V situacijah, ko smo se približali zadnji tretjini igrišča, smo bili prehitri in na trenutke nespretni pri zaključnih podajah. Lahko si bi ustvarili več priložnosti za zadetek. Nevarni smo bili predvsem iz prekinitev, zadeli prečko, ... Žogo smo kakovostno zadržali pri napadalni trojici, vendar smo bilo vseeno predaleč od nasprotnikovega gola. Imeli smo prepočasen priključek zveznih igralcev, da bi lahko napdalci te situacije tudi konkretizirali z vtekanjem v prazen prostor za nasprotnikovo obrambo. Vseeno mi je bila všeč organiziranost naše ekipe v obeh fazah, tudi v trenutku, ko smo po prekinitvi prejeli zadetek. Moštvo raste in napreduje, predvsem pa veseli dejstvo, da je vse več fantov iz tedna v teden boljših," je bil kljub porazu s prvim polčasom zadovoljen Dejan Grabič.

"V drugem delu smo izgubili nadzor nad tekmo, ampak še zmeraj smo nasprotnika v fazi branjenja omejili večinoma na poskuse z razdalje. V napadalnih akcijah smo poskušali biti bolj konkretni, ampak nam ni uspelo prestaviti težišča igre bližje nasprotnikovim vratom. Tako smo kljub odličnem delu napadalcev ostali brez gola. Nasprotnik je večino svojih napadov organiziral preko srednjega napadalca Celarja, ki je z izjemno fiziko in kakovostjo svoji ekipi omogočil tiste ključne 3-4 sekunde za priključek ostalih igralcev. Tako so se uspešno osvobajali našega pritiska in nas oddaljevali od svojega gola. Naši rezervni igralci so danes dodali potreben impulz energije, ampak na koncu nam vseeno ni uspelo izenačiti. Nekateri so dobro izkoristili priložnost in bodo na naslednji tekmi dobili večjo minutažo," še dodaja Grabič, ki se bo s svojimi varovanci že v sredo spopadel z Olimpijo. "Vljudno vabljeni - fantje si zaslužijo podporo," je zaključil trener. Tekma bo ob 11:00 na naravni travi pomožnega igrišča na ŠPL-ju.

Tamar Svetlin 33.

"V prvem polčasu smo bili dominantnejša ekipa. Pripravili smo si veliko zelo lepih priložnosti za gol, ki pa jih je z izjemnimi obrambami nevtraliziral domači vratar. V prvem polčasu smo resnično igrali dobro, držali posest, kombinirali in iz izdelanih akcij prihajali do priložnosti, žal pa smo izkoristili samo eno v zaključku 1. polčasa," je polovico tekme videl trener selekcije U15 Primož Zver.

"V nadaljevanju so se zbudili tudi domači, ki so začeli napadati visoko, že na naši polovici, vendar si resnih priložnosti iz igre niso priigrali. Nevarneje so zapretili le iz prekinitev. V tem obdobju je bila igra iz obeh strani raztrgana, mi smo si v zaključku tekme iz protinapadov priigrali nekaj situacij, ki bi jih morali boljše zaključiti in rešiti vprašanje zmagovalca. Čestitke fantom za zmago in predvsem dobro odigran 1. polčas kar nam mora biti vodilo oz. merilo za prihodnje tekme," še dodaja Zver, ki s svojimi fanti ohranja vodilno pozicijo zahodne polovice lige.

1. NK BRAVO 9 8 0 1 24:3 24
2. Olimpija Ljubljana  9 6 2 1 19:2 20
3. Koper  9 6 0 3 23:8 18
4. Domžale  9 5 2 2 22:8 17
5. Jadran Dekani  9 5 0 4 14:15 15
6. Ajdovščina Vipava  9 5 0 4 7:20 15
7. Gorica  9 4 2 3 18:11 14
8. Bilje  9 4 1 4 17:18 13