29.8.2016

VIDEO/FOTO: AŠK Bravo zadel sedmico!

Ekipa AŠK Bravo nadaljuje z odličnimi predstavami v novi sezoni. Po zmagi sredi tedna proti NK Dob, so tokrat  v 2. kolu 3. SNL-center doma ugnali NK Kolpa. Dosegli so najvišjo zmago v tej sezoni. Bilo je kar 7:1 (3:1). Čeprav so gostje v 11. minuti povedli, so naši člani še do konca 1. polčasa stvari postavili na svoje mesto. Milan Tučić je na tekmi dosegel hat-trick. Zadeli so še Corn, Marinovič, Frelih in Adamič.

Člani, 3. SNL-center, 2. kolo

AŠK Bravo - NK Kolpa 7:1 (3:1)

Corn 31., Marinović 41., Tučić 45., 71., 78. Frelih 65., Adamič 87.; Kočevar 11.
RK: Kočevar 48./NK Kolpa

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Vrhunci tekme: AŠK Bravo - NK Kolpa, 2. kolo 3.SNL-center

Po tekmi je spregovoril najboljši posameznik srečanja Milan Tučić:  ''Začeli nismo najboljše, saj so nogometaši NK Kolpa dosegli gol že v 11. minuti. Mogoče je razlog, za slabši začetek manjša utrujenost ekipi, ker smo sredi tedna igrali proti drugoligašu (NK Dob, op.p.). Vendar  se je naša ekipa po prejetem zadetku odlično odzvala in brez nervoze nadaljevala srečanje. Že do konca 1. polčasa smo dosegli tri gole in tako so se stvari postavile na svoja mesta.''

''2. polčas je bil boljši z naše strani. Narekovali smo dober tempo, nismo delali napak in tako smo dosegli še 4 gole. Pri nasprotniku se je videlo, da so proti koncu tekme opešali in so očitno slabše pripravljeni kot mi,'' je 2. polčas opisal napadalec Tučić.

Milan Tučić je postal prvi igralec v 3. SNL-center, ki mu je letos uspelo doseči hat-trick. Poleg tega pa je s štirimi goli najboljši strelec lige. ''Vsaka tekma, na kateri dosežeš hat-trick je nekaj posebnega. Vendar meni je pomembno, da je ekipa osvojila nove 3 točke in da nam je uspelo premagati nasprotnika. Tudi moji soigralci so zaslužni, da sem dosegel tri gole.''

Ali veste kateri hat-trick je bil to v vaši karieri? Jih štejete?  ''(Smeh) Ne, ne štejem jih. Je pa lepo zabiti tri gole na eni tekmi. Je pa res, da jih je bil v karieri že kar nekaj.''

Ekipa AŠK Bravo je na tekmi proti NK Kolpa dosegla nekaj golov z razdalje. ''Ne dosežeš vsak dan 7 golov v 3. SNL, ampak tokrat smo izkoristili višino nasprotnega vratarja. Gre za manjšega vratarja, zato smo precej poskušali z razdalje. Kar nekaj golov je bilo doseženih od daleč.''

Milan Tučić je pohvalil vzdušje in povezanost v ekipi. ''Zagotovo je eden od razlogov za našo dobro igro tudi naša povezanost. S fanti smo sedaj skupaj že 2, 3 leta in se dobro poznamo. Tudi z novinci smo se poznali že od prej, tako, da niso imeli težav s prilagajanjem na novo ekipo.  Moram reči, da so nam priprave v Kranjski Gori pomagale, da smo se še nekoliko bolj zbližali in smo sedaj znotraj ekipe zelo povezani.''

Kako naprej? Ekipo AŠK Bravo v naslednjem prvenstvenem kolu čaka NK Jevnica v gosteh. ''Za enkrat še ne razmišljamo o nasprotniku v 3. kolu 3.SNL, sedaj je pred nami prijateljska tekma z NK Zarica Kranj. Kot nas opozarja trener, moramo razmišljati o vsaki tekmi posebej in ne smemo biti preveč evforični. Že sedaj pa vemo, da nas na vsakem gostovanju čaka težka tekma, ne glede na to  kdo bo nasprotnik. Nadejam si, da bomo tudi prihodnji konec tedna domov prinesi nove tri točke,'' je zaključil Milan Tučić.