5.8.2017

Led je prebit z zmago

Na prvi tekmi v zgodovini 2. SNL za ekipo AŠK Bravo je slednja v gosteh z odlično predstavo premagala NK Rogaška s 3:0 in si priigrala prve tri točke. Za prvi gol na tekmi je poskrbel otrok Brava Almin Kurtovič, ki je zabil na prvi članski tekmi, pri 17-ih letih. Drugi gol je dosegel Kristjan Sredojević, ki je prav tako debitiral za AŠK Bravo, piko na i pa je postavil Ovboha Agboyi, ki je v 86. minuti postavil končni izid tekme 3:0.

Člani, 2. SNL, 1. krog

NK Rogaška – AŠK Bravo 0:3 (0:1)

Kurtovič 29., Sredojević 56., Agboyi 86.

Podrobnosti o tekmi najdete na TEJ POVEZAVI.

Postava AŠK BRAVO: #1 Vekič; #2 Poglajen, #3 Dobnikar, #4 Roškar, #5 Brekalo; #6 Zorc, #8 Agboyi, #10 Piskule; #9 Đajić, #7Kurtovič, #11 Sredojević

V zelo vročem vremenu, temperatura se je gibala med 32°C in 34°C, sta obe ekipi začeli previdno, a prvi dve priložnosti si je priigrala domača ekipa. Dva protinapada je z odličnima obramba izničil vratar AŠK Bravo Igor Vekič. Kmalu po drugi priložnosti za NK Rogaška pa se je začelo obleganje vrat domačih. Eno od lepih akcij je v 29. minuti zaključil 17-letni Almin Kurtovič, ki je zadel že za svoji debitantski tekmi v članski konkurenci. Otrok našega kluba je tako dosegel prvi, zgodovinski gol za AŠK Bravo v 2. SNL.

Dejan Grabič je podal splošno oceno tekme: ''Fante smo pripravljali na takšen tip tekme, ko smo vedeli, da se bomo morali nekaj časa braniti in nekaj časa napadati in dominirati v posesti žoge ter visoko pritiskati na nasprotnika. Ko nismo bili dosledni pri izvajanju nalog, so se naši principi igre podirali. Nismo mogli igrati z visokim presingom, z igro v globino. To je bila tudi posledica kakovosti nasprotnega moštva, ki je prvi del 1. polčasa dominiralo, predvsem v napada.''

''Toda v obrambi so bili nogometaši NK Rogaška postavljeni zelo visoko, mi pa tega v prve pol ure igre nismo znali izkoristiti. Žogo bi morali podajati čez branilce, s tem bi razširili formacijo in posledično bi lažje igrali po sredini.''

Tudi v 2. polčasu se je prevlada gostov stopnjevala in hitro je prišel AŠK Bravo do prednosti z 2:0. Dobro razpoloženi Kristjan Sredojevič je mrežo stresel že v 1. minuti nadaljevanja, a je bil gol dosežen iz prepovedanega položaja. V 56. minuti pa mu je po hitri akciji uspelo priti do regularnega zadetka. Tudi on je nastopil na prvi uradni tekmi za člansko ekipo AŠK Bravo. ''Na tem mestu moram pohvaliti fante, saj so vložili enormno količino energije v tekmo. Igrati v tako vročem vremenu ni enostavno, zato zares bravo za takšen pristop. V 2. polčasu smo začeli igrati po naših principih: s hitro odvzeto žogo, s takojšnimi podajami v globino in  tako smo si ustvarjali veliko priložnosti.''

''Tudi realizacija na tekmi je bila dobra, saj smo ravno temu elementu nogometne igre v zadnjih 14 dneh namenili kar precej časa. Na prijateljskih tekmah smo še imeli nekaj težav s tem, a fantje so v zadnji tretjini današnje tekme upoštevali določene napotke, ki so se jim obrestovali. Zares me veseli, da se je naše načrtno delo potrdilo tudi v praksi.''

Ekipa AŠK Bravo je bila boljši nasprotnik skoz celoten 2. polčas. V 86. minuti je premoč z golom za končno zmago naše ekipi potrdil Ovbokha  Agboyi, ki je zadel iz roba kazenskega prostora. ''Glede na današnje strelce vidimo, da lahko tudi v tej ligi igramo z mladimi. Pri tej filozofiji bomo vztrajali. Imamo zelo mlado ekipo, kjer je najstarejši igralec star 25 let, kar je za nogometaša še vedno precej nizka starost. Vendar ta tekma je sedaj za nami, mi pa že gledamo naprej. Danes se lahko nekoliko poveselimo, a že kmalu bo v naših mislih nova tekma, ki bo že v petek. Tudi proti Nafti pričakujemo podoben tip tekme, s še nekoliko bolj izkušenim moštvom in hitrim napadom. Fantje morajo ostati na trdnih tleh, mi pa bomo poskrbeli, da ne bodo pobegnili v višave,'' je opis tekme sklenil trener Dejan Grabič.

Pomembna zmaga v uvodnem krogu prvenstva 2. SNL je bila dosežena na krilih odličnih navijačev NK Bravo, ki se jih je v Rogaški Slatini zbralo več kot 50. ''Zares veliko pohvalo pa je potrebno nameniti našim navijačem, ki so prišli na tekmo. Vsem v članski ekipi to veliko pomeni in si želimo, da bi bilo vsaj tako glasno in prijetno na vsaki naši tekmi. Pohvaliti jih je potrebno za vzorno navijanje, saj so dokazali, da je moč navijati za svoj klub povsem brez izgredov in provokacij. Tudi navijači postajajo del klubske identitete, kljub temu, da smo po stažu zelo mlad klub,''  je bil na navijače ponosen Dejan Grabič.

Tekma 2. kroga 2. SNL ekipo AŠK Bravo čaka v petek, 11. 8. 2017, ko v goste na ŠPL prihaja ekipa NK Nafta. Vabljeni na tekmo! Srečanje se začne ob 17:30.