7.9.2017

F: U17 in U19 preobrnili izid proti NK Celje

Sredi tedna sta ekipi U19 in U17 odigrali zaostali tekmi 2. kroga 1. SML in 1. SKL. Obe ekipi sta v 1. polčasu zaostajali, a sta verjeli v preobrat in ga tudi na koncu dosegli. Tako kadeti kot mladinci so vrstnike iz NK Celje ugnali s 3:1 (0:1). Kadeti so se veselili prve letošnje zmage.

U19

Trener U19 Aleš Arnol je po tekmi proti NK Celje povedal: ''Zmaga je povsem zaslužena, saj smo si poleg zadetkov uspeli ustvariti še lepo število priložnosti. Čestitke igralcem za zmago in dobro reakcijo ob polčasu, kjer smo prikazali pravi karakter, ki bo v tej sezoni, in za kariero slehernega igralca, še kako pomemben.''

''Letošnja sezona je tudi za mladinsko ekipo, v primerjavi s preteklima dvema specifična. Po uvrstitvah v sam vrh mladinskega nogometa, smo z napredovanjem  članske ekipe v 2. SNL še izboljšali pogoje za razvoj posameznikov znotraj našega sistema. Mladinci, ki že letos nastopajo v članski ekipi, bi vsekakor predstavljali veliko dodano vrednost mladinski ekipi. Ker pa so naši cilji jasni, se bolj veselimo vsakega nastopa, asistence in zadetka mladincev v članski ekipi, ki z dobrimi predstavami vse bolj potrjujejo smiselnost naše zgodbe.''

''Posledično bi bilo nepravično pričakovati, zgolj zmage in uvrstitev v sam vrh, saj naši nasprotniki v 1. SML le redko ponujajo svojim mladincem priložnost v članskem nogometu. Odgovornost v naši mladinski ekipi tako prevzemajo tudi mlajši igralci, ki so dobili priložnost, da čimprej dokažejo, da so zreli za preizkušnje v članskem nogometu. Gre za investicijo v individualni razvoj igralcev, ki jo včasih plačamo tudi z izgubljeno točko/točkami.''

''Prepričan sem, da imamo v mladinski ekipi igralce, ki bodo hitro še dodatno zaostrili konkurenco tudi v članski ekipi in dokazali, da smo ponovno sposobni zelo uspešno tudi tekmovati. Zato le potrpežljivo dalje, od tekme do tekme z jasno glavo in čistim srcem,''
je zaključil trener Arnol.

U17

Trener Aljaž Gornik je po tekmi proti NK Celje povedal: ''Ekipa iz tedna v teden lepo napreduje. Kljub slabšemu tekmovalnemu uvodu v sezono, gledano s točkovnega vidika, fantje vsak trening zbrano in kvalitetno trenirajo ter zaupajo v proces treninga, v svoje sposobnosti in v ekipo kot celoto. Seveda to ni samoumevno, ampak je posledica tega, da fantje jasno vedo zakaj trenirajo nogomet, kakšni so njihovi cilji v nogometu in kako jih bodo dosegli. Ravno zaradi tega ohranjajo mirnost ter na vsakem treningu polagajo kamenčke h končni sestavljanki v njihovem nogometnem mozaiku. Ravno ta mirnost in zaupanje sta nam na tekmi s Celjem omogočila, da smo prebrodili deset slabih minut v drugem polčasu in da smo v zadnjih petindvajsetih minutah uspeli zrežirati popoln preobrat ter si s tremi zadetki priigrati prvo prvenstveno zmago.''

''Ker pa razmišljamo v smeri, kako biti iz dneva v dan boljši, vemo, da imamo prostora za napredek še zelo veliko. Tekma s Celjem je že pozabljena, vse misli pa so usmerjene v naslednji trening na katerem se zopet ustvarjajo temelji za našo naslednjo predstavo, ki nas čaka že v soboto. Konkurenca v moštvu je velika in zdrava, kar še dodatno krepi tako moč posameznika kot moč ekipe. Tako fantje kot jaz na naslednjem treningu in tekmi ne pričakujemo nič manj kot od prve do zadnje sekunde se pokazati v najboljši možni luči, kar smo v danem trenutku sposobni.''