11.5.2022

Koper pokalni prvak

Na celjskem stadionu Z'dežele je potekalo finale Pokala Pivovarne Union. V prvem polčasu zadetkov nismo videli, v drugem pa se je mreža za nasprotnikovima vratarjema zatresla kar štirikrat, žal so tri žoge končale v naši mreži.

Kanarčke je v vodstvo popeljal Lamine Colley (70'), samo 5 minut kasneje pa je vodstvo trenutno prvouvrščenega moštva PLT povišal Andrej Kotnik (75'). Kanček upanja je Bravu vlil zadetek Gregorja Bajdeta (83') za znižanje na 1:2, a je vse dvome o končnem zmagovalcu razblinil drugi gol Laminea Colleya na tekmi (84'), ki je postavil končni rezultat, Koper 3:1 Bravo. Koperčani se tako veselijo svojega 4. naslov pokalnega prvaka, kljub porazu pa se je 11. maj 2022 v našo zgodovino za vedno zapisal z zlatimi črkami - prvi finale pokalnega tekmovanja.

Pripravili: Mitja Hozjan, Florijan Ropert in Alen Hodžić