17.4.2019

Sturm eden izmed stalnih gostov

Avstrijski Sturm je na tradicionalnem turnirju Ljubljana Open sodeloval že kar šestkrat. najboljšo uvrstitev je zabeležil leta 2016, ko je tudi slavil.

Nogometni ponos avstrijske Štajerske ima v svoji vitrini po 3 naslove državnega prvaka in 5 naslovov pokalnih zmagovalcev. Zadnjo izmed lovorik je članska ekipa osvojila lani v pokalu. Pred leti je bil klub tudi udeleženec elitne Lige prvakov.

Ekipa ima tudi zavidanja vredno mladinsko akademijo. Sturm Graz v konkurenci U15 zaseda odlično 2. mesto na tabeli, v tekmovanju selekcij U18 in U16 pa so igralci Sturma na 5. mestu.

Mladinska šola Sturma je ustvarila tudi nekaj trenutnih avstrijskih reprezentantov.

Trenutno za izbrano vrsto naših severnih sosedov igrata dva otroka Sturma - Sebastian Prödl in Florian Krantz. Če se v ustroju SK Sturm Graz skriva kak nov supertalent, pa bomo mogoče odkrili junija v Ljubljani. Avstrijci v prestolnico prihajajo z naslednjo ekipo:

Seznam igralcev: Almin Babić, Lukas Fraiss, Nazar Gurban, Haris Hrustan, Ermal Krasniqi, Jonas Löckner, Martin Murg, Nelson Prenner, Konstantin Rieger, Konstantin Schöpp, Avdullah Shala, Ali Jan Noorzai, Henry Timothy Obi, Paul Bratschko, Anto Jelec, Philipp Mariniou, Nicky Brown Ugo, David Burger

Trener: Thomas Keiser
Pomočnik trenerja: Edgar Daxböck