11.2.2023

Za uvod v drugi del sezone poraz v Stožicah

Po dolgem zimskem premoru se je za člansko ekipo NK Bravo nadaljevalo prvenstvo Prve lige Telemach. Na gostovanju v Stožicah pri vodilni Olimpiji so varovanci Dejana Grabića izgubili.

Prva liga Telemach, 21. krog:
NK Olimpija - NK Bravo 2:1 (0:0)
Kvesić 50. (11m), Krdžalić 59.; Kramarič 70. (11m)

Ekipi sta začeli borbeno in enakovredno. Bravo je imel nekaj priložnosti preko Svetlina, Trdina in Jakšića, najlepša priložnost pa se je ponudila Davidu Flakusu Bosilju, ki je sam stekel proti domačemu vratarju, a zgrešil cilj.

Po polčasu brez zadetka so varovanci Dejana Grabića v nadaljevanje vstopili še bolj energično in bili v uvodnih minutah prepričljivo boljša ekipa. Trk Gala Lubeja Finka in Mustafe Nukića na vrhu kazenskega prostora je nato Olimpiji zagotovil enajstmetrovko, ki jo je Kvesić tudi izkoristil. 10 minut kasneje je po novi napaki v obrambi Brava zadel še Krdžalić.

Kljub zaostanku z 0:2 je Bravo nadaljeval v svoji igri, pritiskal visoko in nemalokrat namučil vodilno ekipo lige. Pritisk se je obrestoval v 70. minuti, ko je Martin Kramarič dosegel svoj 8. gol v sezoni. Izkoristil je 11-metrovko, ki jo je ob pritisku na vratarja priboril Flakus Bosilj. Luka Marjanac je v nadaljevanju zadel tudi za 2:2, a je bil mladi napadalec v prepovedanem položaju in sodnik je upravičeno razveljavil zadetek.

"Znova smo si ustvarili več od nasprotnika. Bili smo potentni v napadu, žal pa so nas napake v obrambi stale treh točk," so bile prve besede Dejana Grabića po tkemi.

"Tisto, kar smo načrtovali za tekmo, v prvih 20 minutah nismo izvajali. Ko smo uspeli priti v naš ritem, pa smo prihajali tudi v priložnosti. Škoda. Veliko dobrega smo danes prikazali, a spet nismo bili nagrajeni. Fantje so pokazali tudi, da so psihološko zelo trdni, saj jih oba prejeta zadetka nista vrgla iz tira. Znova smo pokazali naš nepopustljivi karakter in se do konca borili za zadetke," je še dodal glavni trener NK Bravo.

NK Bravo prvenstvo nadaljuje v nedeljo proti Domžalam na domačem Žaku. Vstopnice za tekmo so že v prodaji.