5.10.2019

Bravo - Celje: Še v drugo 2:2

V 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta se na ŽAK-u pomerila Bravo in Celje. Tudi v drugem obračunu letošnje sezone se je tekma končala brez zmagovalca in z enakim izidom.

PLTS, 13. krog
NK BRAVO - NK CELJE 2:2 (1:0)
Žinko 3., Nukić 80.; Vizinger 59., lotrič 61. (11m)

Žinko pospravil odbitek

Že v 3. minuti je za hitro vodstvo domačih poskrbel Luka Žinko, ki je uspel visok odbitek vratarja Rozmana v kazenskem prostoru preusmeriti v nebranjen del gola Celja.

Sledil je pritisk gosotv, a domači so vselej uspešno dušili napade varovancev Dušana Kosića. Pravih strelov proti golu Igorja Vekića ni bilo, so pa zato zapretili njegovi soigralci v napdau.

Nukić in Abdurahimi z najlepšima priložnostima

V prvih 30 minutah srečanja bi ekipa Dejana Grabića lahko vodila že 3:0. Mustafa Nukić je tako izkoristil lep prodor in podajo Besarta Abdurahimija na levi strani igrišča. Iznajdljivi napadalec je za nameček še sam dobro preigral obrambnega igralca Celja v neposrednem duelu z vratarjem pa je boj izgubil.

Abdurahimi je v 28. minuti še enkrat mojstrsko preigral svojega čuvaja in torkat sprožil kar sam. Strelec dveh zadetkov za Bravo je bil tokrat nenatančen, saj je žoga zletela krepko čez gol.

Kurtović stresel okvir gola

Drugi polčas se je začel izjemno atraktivno. domači so bili blizu povišanja vodstva ob strelu Almina Kurtovića, ko je žoga zadela vratnico. Sledil je še udarec iz kota po katerem je bil blizu poviđanja še Žinko, a je bil njegov strel z glavo preveč mlačen.

Tudi Celjani so se odprli in dvakrat preverili dnevno formo Igorja Vekića. Domači vratar se je v obeh primerih odlično znašel.

Vizinger izenačil, Lotrić za 2:1

59. in 61. minuta sta bili usodni za preobrat Celja. Gostje so najprej zapretili po ne prav blesteči podaji v napada, a odbitek je vendarle končal v nogah celjskih napdalcev. Vekić je prov žogo še ustavil, drugi poskus Vizingerja pa je končal v golu.

Le dve minuti kasneje so Grofje izvedli protinapad, ki se je končal z najstrožjo kaznijo. Ob lovljenju nasprotnika se Besart Abdurahimi ni uspel pravočasno ustaviti ob tem pa je podrl še nasprotnega igralca. Odgovornost je prevzel Mitja Lotrić in znova, tako kot že na prvi tekmi, premagal vratarja Brava.

Nukić sprva blizu, nato vendarle do gola

V 70. minuti bi Mustafa Nukić lahko izid izenačil. Za boljši zaključek mu je morda zmanjkalo nekaj več prostora na desni strani, saj je žoga znova končala v Rozmanu. Odbitek je bil že "živ", a tudi Matko žoge ni uspel spraviti v gol.

10 minuti kasneje pa vendarle zadetek visokega napadalca. podajo je prispeval sveži Milan Đajić, ki je vstopil kakšno minuto pred izenačenjem. Ob zaključnem strelu je tokrat Nukić uporabil nekaj več občutka in žogo spretno poslal v mrežo.

Matko z glavo v vratarja

V 90. minuti je Mustafa Nulić poslal še nevaren predložek v kazenski prostor. Žoga je preletela vse razen Aljoše Matka, kipa je z glavo meril neposredno v Rozmana, ki je žogo celo ujel.