6.4.2019

GRABIĆ: Odločila sta srce in kondicijska priprava

Po dveh dnevih regeneracije in treningov je bil znova čas za tekmo. Ekipa AŠK Bravo se je uspela maščevati Nafti za poraz v Prekmurju, ko so naši fantje izgubili po prednosti z 2:0. Tokrat so povedli Lendavčani, a prednost z 1:0 ni bila dovolj.

2. SNL, 22. krog:
AŠK BRAVO - NK NAFTA 2:1 (1:1)
Dabro 31., Nukić 74.; Bizjak 23.

Tekmo so bolje začeli varovanci Dejana Grabića, a priložnosti znova niso bile izkoriščene. Najlepšo je zapravil Milan Đajić, ko je bil sam na daljši vratnici, a žoge ni uspel potisniti v gol.

Dejan Grabić po tekmi:

Jaka Bizjak je naposled točno na polovici srečanja zadel za gostujočo ekipo. Šlo je za odbito žogo po strelu Vedrana Vinka, najhutreje je bil pri njej Bizjak.

Po prostem strelu Marka Dabra v 31. minuti pa je tekma znova izenačena. Hrvat je zadel svoj tretji gol za AŠK Bravo. Pred tremi dnevi je proti Rogaški zadel kar dvakrat.

Do polčasa in na začetku drugega ni bilo pravih priložnosti, a je zato Mustafa Nukić v 74. minuti kronal premoč AŠK Brava. S sijajnim preigravanjem v kazenskem prostoru se je znebil obrambnih igralcev in povišal na 2:1.

Marko Dabro bi kmalu za tem alhko povišal na 3:1, a je iz neposredne bližine nastreljal prečko. Kljub pritisku gostov je ostalo pri 2:1 za AŠK Bravo.