26.4.2024

Iz NK Bravo v Svet

Številna prvenstva prehajajo v zaključno fazo sezone. Tudi pred nekdanjimi igralci NK Bravo je izjemno pomembno obdobje.

Žugelj in Brekalo se šele ogrevata

Za razliko od drugih lig in prvenstev, so Norvežani in Američani šele dobro začeli novo poglavje. Na skrajnem severu je bil minuli konec tedna tako odigran šele 4. krog prvenstva, v ligi MLS je Orlando Davida Brekala pod streho sprvail osmo tekmo sezone.

Žugelj je z Bodom trenutno vodilna ekipa prvenstva, čeprav prvič v sezoni niso slavili. Na derbiju z Moldejem je prav nekdanji član Brava zadel za vodstvo, tekma pa se je končala brez zmagovalca. Bodo je medtednom igral še v pokalu in brez težav napredoval proti drugoligašu.

Tudi Orlando je izvlekel točko. Še na drugem zaporednem gostovanju so Brekalo in soigralci v samem zaključku tekme zadeli za preobrat. Proti DC Unitedu so prišli celo do vseh treh točk, tokrat so se proti Montrealu v 90. minuti dokopali do točke.

Drkušić in Kramarič brez točk

Po štirih zaporednih tekmah brez poraza je Soči izgubil pomembno tekmo v boju za obstanek. Po porazu z Akhmat Groznym (neposredni kandidat za obstanek) ima ekipa Vanje Drkušića in Martina Krmariča 4 točke zaostanka za predzadnjo ekipo prvenstva in 5 točk zaostanka do mesta, ki vodi v kvalifikacije za ohranitev prvoligaškega statusa. Do konca prvenstva je sicer še 9 krogov.

Udinese še drugič zaporedoma izgubil v sodnikovem dodatku

Udinese Jake Bijola je pred težkim obdobjem. Ekipa je imela na zadnjih dveh tekmah obilo smole, saj je bila tik pred tem da osvoji pomembne točke v boju za obstanek (Inter, Verona). Na koncu je Udinese, tako proti novopečenemu prvaku kot tudi proti neposrednemu tekmecu za obstanek, ostal brez točk.

Tekma Udineseja prekinjena

Po porazu z Interjem je Udinese igral še proti veliki Romi. Srečanje je bilo ob rezultatu 1:1 v 71. minuti prekinjeno zaradi zdravstvenih težav Evana Ndicka. Igralec Rome se je zgrudil na zelenico in se ob tem držal za prsni koš. Evan je medtem še vedno v bolnišnici, kjer čaka na dodatne preiskave, a se ob tem počuti dobro.

Dušan Stojinović Jagiellonia (Pol) Lubin - Jagiellonia 1:2; na klopi
David Flakus Bosilj De Graafschap (Niz) Roda - De Graafschap 1:1; vstopil v 74. min
Maro Katinić Sharjah FC (ZAE) Sharjah - Al Jazira 1:1; 90 min
Luka Štor Maccabi Petah Tikva (Izr) Mac Petah - Hapoel Tel Aviv 4:2; 74 min