10.2.2026

Iz NK Bravo v svet: Intervju Victor Gidado

Tokrat izmed številnih nekdanjih igralcev NK Bravo v ospredje postavljamo Victorja Gidada. Nigerijski vezist je v Ljubljano prispel brez pravega nogometnega življenjepisa, a z delovno etiko in talentom si je prislužil priložnost. Zagrabil jo je z obema rokama in danes, kot pravi, živi svoje sanje.

Victor je januarj aprestopil v turško nogometno elito in za Gaziantep zaigral takoj ob prihodu in to proti Galatasarayju. Trenutno je s svojimi novimi soigralci v nizu dveh zaporednih zmag.



V Turčiji si slab mesec dni. Si se že popolnoma ustalil?

Trenutno se še prilagajam na novo okolje in na novega trenerja. Ampak trenutno razmišljam zgolj o nogommetu, saj je ritem tekem res hud. 

Kako gledaš na svojo pot iz Nigerije, preko Slovenije in vse do Turčije?

Hvaležen sem, da lahko živim svoje sanje. Imel sem jih že kot otrok, tako kot številni moji vrstniki, ampak meni je uspelo. Pot je bila težka, a hkrati izjemno pomembna.

Zaigral si že na prvi tekmi proti ekipi, ki igra tudi v Ligi prvakov. Za piko na i ste iztržili celo remi. Kako je bilo?

Šele po tekmi sem dojel, da sme igral proti eni najboljših ekip v Evropi, proti tako slovitim igralcem kot sta Sane in Gündogan. Po tekmi sem se z Leroyjem celo pogovarjal. To so igralci, ki sem jih spremljal še kot otrok v Nigeriji in zdaj sem dobil priložnost stati skupaj z njimi na istem igrišču. Bilo je noro.

NK Bravo te je ponesel v nogometni svet. Kako se boš spominjal obdobja v Ljubljani?

Pri Bravu sem se naučil discipline in vztrajnosti, kar mi pomaga tudi v Turčiji. Lahko bi našteval in našteval, kaj vse sem se naučil v Bravu. Dejstvo je, da me je Ljubljana močno oblikovala in res sem hvaležen vsakemu, ki mi je kakorkoli pomagal na moji poti. V slačilnici smo bili kot bratje na zelenici pa spisali kar nekaj zgodovine. To bo za vselej ostalo v mojem spominu.

Po tvojem odhodu sta v tujino prestopila še Aldin in Beno. Očitno je bilo v prvem delu sezone narejenega veliko dobrega ...

Vesel sem tudi za njiju. Kar trije smo prestopili v tujino in naredili ogromen korak v svojih karierah. Mislim, da je največja skrivnost Brava, da ponuja priložnost mladim igralcem in jih razvija. Gre za odlično odskočno desko, kjer delujejo strokovnjaki. Trener nam je vselej govoril, če bomo svoje delo opravljali dobro, če bo vsak naredil najbolje kar zna za ekipo, bo ekipa uspešna in posledično bomo izstopali tudi posamezniki. Točno to se je zgodilo in za vedno mu bom hvaležen, da je iz nas uspel spraviti toliko dobrega.



Igralec Klub Zadnje tekme **
David Brekalo Orlando Začetek sezone 2006 - 21.2.  
Vanja Drkušić Zenit Nadaljevanje sezone - 27.2.  
Jaka Bijol Leeds Leeds - Forrest 3:1; na klopi /
A. Gnezda Čerin Panathinaikos Panathinaikos - PAOK 0:1*; 45 min
Olympiakos - Panathinaikos 0:1; izven kadra
Igor Vekić Vejle Vejle - Fredericia 2:3; 90 min 6,8 
Tamar Svetlin Korona Kielce Korona - Lubin 1:2; 85 min 7,6 
Nino Žugelj Djurgarden Začetek sezone 2006 - 22.2.  
Žan Zaletel Viborg Silkeborg - Viborg 0:1; izven kadra
Žan Jevšenak Van Spor Van Spor - Corum 3:1; 90 min 6,9
Domen Gril Academico V. Porto B - Academico 3:1; 30 min, rdeči karton 5,1
Martin Kramarič Soči  Nadaljevanje sezone - 1.3.  
Mitja Križan Rodina Nadaljevanje sezone - 1.3.  
Sandi Ogrinec Borac Velež - Borac 1:1; vstopil v 78. min 6,2 
Nemanja Jakšić Borac Velež - Borac 1:1; 90 min 6,6 
Roko Baturina AC Horsens Nadaljevanje sezone - 28.2.  
Renato Josipović Široki Brijeg Prijedor - Široki 1:2; 90 min 6,8 
Amar Memić Viktoria Plzen Plzen - Liberec 3:1; 90 min, podaja 7,0
Dušan Stojinović Jagiellonia Jagiellonia - Motor 4:1; izven kadra
D. Flakus Bosilj Murcia Teruel - Murcia 0:0; vstopil v 67. min 6,5
Milan Tučić Ujpest Ferencvaros - Ujpest 3:0; na klopi /
Aljoša Matko Ujpest Ferencvaros - Ujpest 3:0; 68 min 6,6
Nejc Gradišar Ujpest Ferencvaros - Ujpest 3:0; 90 min 6,9
Gašper Trdin Levski Levski - Botev 3:1; 90 min 7,4
Matija Kavčič Stal Mielec Polonia - Mielec 5:2; 68 min 5,9
Žan Trontelj HNK Gorica Lokomotiva - Gorica 3:0; 82 min 6,0
Matija Orbanić Erzurumspor Sakaryaspor - Erzurumspor 0:1; 90 min 7,5
Ange N'Guessan Liberec Plzen - Liberec 3:1; 90 min 6,6
VIctor Gidado Gaziantep Keciorengucu - Gaziantep 1:5; 90 min
Gaziantep - Kasimpasa 2:1; na klopi
/
Aldin Jakupović Holstein Kiel Kiel - Stuttgart 0:3*; vstopil v 70 min
Hannover - Kiel 3:1; vstopil v 46 min
6,6
6,4
Beno Selan Cracovia Lechia - Cracovia 1:1; vstoil v0 9 min
* pokalni/evropski/celinski obračun
** - ocena sofascore







SPONZORJI

BRAVO MALČKI, KUL NAVIJAČ, BRAVO NOGOMETNA IZKUŠNJA

SPONZORJI IN PODPORNIKI