9.11.2023

Iz NK Bravo v svet

Za nekdanjimi igralci NK Bravo je izjemen teden. Številni so se vpisali med strelce, drugi so blesteli na golu ali pa se veselili pomembnih zmag in prvenstvenih točk.

Ob odsotnosti Brekala nov poraz

Norveški Viking ne najde poti iz rezultatske krize. Klub Davida Brekala je nanizal še tretji zaporedni poraz (četrti na zadnjih petih tekmah). Ob odsotnosti nekdanjega igralca NK Bravo je Viking zabeležil nov udarec v boju za mesta, ki prinašajo kvalifikacije za nastop v evropskih tekmovanjih.

Drkušić in Kramarič poskrbela za točko proti Dinamu

Soči se počasi pobira z dna razpredelnice ruskega državnega prvenstva. Na tekmi proti moskovskem Dinamu je Soči že zaostajal z 1:3, a uspel osvojiti točko. Za končnih 3:3 je s svojim drugim golom sezone poskrbel kapetan Vanja Drkušić. Podajalec ob zadnjem golu na tekmi je bil še en nekdanji član Brava - Martin Kramarič.

V polno tudi Jevšenak

Prvič v sezoni se je pod zadetek podpisal Žan Jevšenak. To je drugi gol nekdanjega igralca NK Bravo v dresu Benfice II, tokrat je bil tudi odločilen. Druga ekipa portugalskega velikana je trenutno na 11. mestu druge portugalske lige.

Bijol vendarle dočakal zmago

Udinese je za prvo zmago nove sezone moral čakati vse do 11. kroga Serie A. Za nameček so jo Bijol in soigralci zabeležili na enem izmed najtežjih gostovanj, saj so sredi Milana z 1:0 slavili proti AC Milanu.

Vekić ustavil 2 enajstmetrovki

Igor Vekić v letošnji sezoni na Danskem brani v pokalnem tekmovanju. Na tekmi proti moštvu AB je odigral vseh 90 minut, ko je bil rezultat poravnan pri 1:1. Sledili so kazenski streli, kjer je Vekić ustavil dva strela, a ni bilo dovolj. Izvajalci strelov pri danskem Vejleju so bili kar trikrat nenatančni.

Nordsjeland - Vejle 1:0; na klopi
Dušan Stojinović Jagiellonia (Pol) Jagiellona - Stal Mielec 4:0; vstopil v 77. minuti
Rzeszov - Jagiellona 1:3*; na klopi
David Flakus Bosilj De Graafschap (Niz) De Graafschap - NAC Breda 1.0; 76 min, gol
Maro Katinić Sharjah FC (ZAE) Al Jazira - Sharjah 1:1; 90 min
Nasaf - Sharjah 1:1; izven kadra