18.12.2022

Drobnič: V ekipi nikoli ni bilo slabe volje

Vsakoletna revija Bravo Bravo je izšla že 16. zapovrstjo. V vsakoletnem klubskem gradivu je znova veliko intervjujev, zanimivih člankov, statistike, fotografij, ... Izbrane članke pa vam pred vstopom v leto 2023 ponujamo tudi v digitalni obliki.

Tretjič v zgodovini NK Bravo je selekcija U15 osvojila državni naslov. Ekipa Bravo Generali pod vodstvom Jurija Hostnika in Domna Likarja je spisala neverjetno nogometno zgodbo in s tem znova potrdila dobro delo v mlajših selekcijah kluba. Skozi vrtiljak čustev lanske sezone in velikega finala proti Mariboru nas je popeljal kapetan ekipe Dominik Drobnič.

Sezona 2021/22 je bila posebna. Nepozabljiva. Po sedmih letih se je v NK Bravo vrnil pokal za naslov državnega naslova selekcije U15. Se da sezono opisati z besedo ali dvema?

Če bi moral izbrati eno besedo za opis prejšnje sezone, bi bila še najbolj primerna razburljiva. Imeli smo namreč veliko vzponov in padcev, toda na koncu smo vedno stopili skupaj.

Se še spomnite, kako je bilo na začetku sezone? So bili cilji jasno postavljeni že na prvem zboru?

Na začetku sezone smo vedeli, da imamo v selekciji Bravo Generali veliko talentiranih fantov, ki neradi izgubljajo, zato smo ciljali na naslov prvaka Lige U15 zahod.

Zmage so si sledile kot po tekočem traku ... Je bilo kaj skrbi, da bi vas rezultati ponesli? Da bi izgubili glave?

Na začetku ni bilo vse tako lepo, saj smo izgubili večino pripravljalnih tekem in prvo ligaško tekmo. Bili smo malo zaskrbljeni, da nismo za na sam vrh, ampak stedni dobrih treningov smo začeli vedno lepše igrati in rezultati so prišli sami od sebe.

Kako močno ste bili s fanti povezani? Nenazadnje ste skupaj zabeležili tudi največji uspeh na Ljubljana Open, drugo mesto.

S fanti smo bili zelo povezani tako na igrišču kot izven. Ta ekipa je bila zelo posebna, ker ob teh fantih nisi mogel biti slabe volje. Na vsakem koraku je padla kakšna šala in atmosfera je bila res posebna.

Kako je naraščala napetost v zaključku sezone? Je bilo kaj več treme na zadnjih tekmah v rednem delu?

Jaz bi rekel, da je bila naša ekipa narejena za težke tekme. Bili smo zelo motivirani, da vsem pokažemo, česa smo sposobni.

Osvojili ste naslov Lige U15 zahod, pred Koprom, Olimpijo in Domžalami. Je bil že ta naslov veliko zadoščenje?

Po koncu jesenskega dela je bilo jasno, da se bomo za naslov borile 3 ekipe – mi, Olimpija in Koper, saj smo zares izstopali. Naslov smo si priigrali v Jami na tekmi z Olimpijo, ko smo jih premagali s 3:1. To je bil naš cilj pred začetkom sezone in po tekmi smo naslov tudi proslavili.

V finalu vas je čakal Maribor. 22 tekem so odigrali Štajerci v rednem delu, pri tem pa 21-krat slavili in le 1-krat remizirali. Kako ste se pripravili na tekmo? Kakšne so bile besede trenerja?

Pred tekmo z Mariborom ni bilo vse tako lepo, saj smo cel teden zelo slabo trenirali. Mislim, da sta bila trenerja Jurij in Domen kar zaskrbljena. Trener je dejal, da ima Maribor boljše posameznike, saj so imeli več reprezentantov. Toda mi smo boljša ekipa in imamo veliko možnosti za zmago, če bomo igrali drug za drugega.

Že prva tekma v Mariboru je dala nekaj informacij. Lahko ste igrali z njimi in iztržili remi. Ste bili po prvi tekmi zadovoljni?

Prvo tekmo me je Maribor, če iskreno povem, razočaral, saj sem pričakoval več od njih. Mislim, da smo bili v Mariboru boljši nasprotnik in bi si zaslužili zmago, zato smo bili celo razočarani z rezultatom.

Na povratni tekmi na ŽAK-u pa so bolje začeli gostje. V 34. minuti so vodili že s 3:0. Kaj vam je takrat hodilo po glavi?

Doma smo začeli katastrofalno, zato sem po tretjem golu fante postavil v krog in sem jih probal spraviti k sebi, ampak nič se ni spremenilo. Upali smo, da se bo prvi polčas čim hitreje končal, da lahko zbistrimo glave.

Ste še verjeli v preobrat? Kdo je imel iskrico, s katero se je zanetil požar in na koncu epski preobrat?

Iskreno mislim, da noben ni razmišljal o preobratu. Verjel sem, da moramo dati naslednji gol, ki bi nas nato dvignil. Trenerja sta nam med polčasom rekla, da je drugi polčas nova tekma in naj jo probamo zmagati. Mislim, da sta bila prav ona dva naša iskrica. Jaz sem pred začetkom drugega polčasa ekipi rekel, naj samo uživa. Tribune so bile polne in zakaj ne bi uživali v tem. Mislim, da smo na tej tekmi dokazali, da ni pomembna zgolj začetna enajsterica ampak celotna ekipa.

1:3, 2:3, 3:3 in na koncu še 4:3. Noro! Kako ste doživljali razplet velikega finala na zelenici? Ste sploh dojeli kaj se dogaja?

Po četrtem golu veselja ne morem opisati, vendar smo morali ostati zbrani, saj je bilo do konca še 5 minut in nismo smeli dopustiti, da bi prejeli gol. Uspešno smo se ubranili in sodnik je zapiskal konec tekme. Na igrišče je priteklo ogromno ljudi, nekaterih nisem niti poznal. Veselje je bilo nepopisljivo.

Prve besede trenerja po osvojeni lovoriki so bile ...

Ne spomnim se niti ene besede, ki jo je trener rekel po zmagi. Se pa spomnim, da nam je tudi po tekmi povedal, da je verjel v preobrat.

Po zmagi ste si skakali v objem. Soigralci, trenerji, starši, prijatelji... brez podpore z vseh strani verjetno ne gre.

Navijači so bili pomemben del te zgodbe in tudi te tekme, saj jih nismo hoteli razočarati. Navijali so celotno tekmo in nismo si smeli dovoliti, da bi nas Mariborčani ponižali.

Ste slovenski državni prvak, kamenček v mozaiku sijajne generacije, ki pa do rezultata zagotovo ni prišla samoumevno. Koliko je bilo garanja na treningih? Kolikokrat ste si rekli - »zakaj moramo še to vajo narediti«, »a ni še konec treninga?!«, ...

Na začetku sezone so bili treningi zelo naporni, saj nas je tako trener pripravil, da bomo lahko celotno tekmo dominirali. In res je bilo tako, saj smo veliko tekem zmagali v zaključkih, ko je drugim že zmanjkovalo energije. Bližje smo bili koncu sezone, lažji so bili treningi.

Kakšno je vaše načelo v nogometu? Kakšen »moto« zasledujete?

Nikoli se ne smeš predati.

Kaj je vaš naslednji cilj? Naslov v kadetski selekciji?

Osvojitev kadetske lige je zagotovo eden izmed ciljev in mislim, da imamo dobre možnosti, da ga dosežemo.